1 2 3 4 5 6 7 8

sim.ya

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

9,791 entry 1,678 konu hiç puanı yok
25.05.2018 22:40 son işlem tarihi takip etme takip et

naneye gelince hım hım sapa gelince meeee

hangi yöreye ait acaba diye düşündüren ve düşündürmesinin yanında da güldüren söz.

söz dedim ama atasözüymüş. komik ama çok komik, nüktedan bir atamızın bu sözü söylediğini hayal ediyorum ve onlara bir de yöresel kıyafetler, şivede ekledim mi, tadından yenmeyecek bir tiyatro ortaya çıkıyor. aynı hacivat, karagöz atışması olabilecek sözlerden biri. biri bana bunu dese gülerim, büyük ihtimal güldükten sonra karşı tarafında siniri geçecek ve o da gülmeye başlayacaktır. ortamı yumuşatma ihtimali olan yüzde tebessüm, hatta kahkaya mahal verebilecek kapasiteye sahip özlü sözümüz. (tebessüm)

(Bkz: naneye gelince hım hım sapa gelince meeee)(Bkz: naneye gelince hım hım sapa gelince meeee)
07.05.2018 14:25
 1. erken seçim

  en son 2015 yılında gerçekleşen seçim kararının 2018 yılında da tekrarlanması ile ortaya çıkan durum.

  bizim kadar sürekli seçime giden millet var mıdır, merak etmiyor değilim. sandıklar eskidi, oylar eskidi, bizler eskidik ama seçimler eskimedi.

  sürekli erken seçim türküsü çağıra çağıra getirildi. istemiyoruz diyenlerde bir hamle ile erken seçim kararını önümüze koydular. sonuçlar kimin istediği gibi ya da bizlerin istediği gibi mi gerçekleşecek, bu soruların hepsini 24 haziran 2018 tarihinde göreceğiz.

  ülkemiz adına doğru ve yerinde bir karar olur inşallah, halk olarak vereceğimiz karar.

   
 2. seçim anketi yapan şirketler

  tarafsızlığı tartışılan, hatta tartışmaya gerek bile görmediğim, herkesin kendisine yakın gördüğü ya da para aldığı kişinin partisini öne çıkarma çabasından kaynaklanan sonuçlar çıkaran ve seçim sonrasında ise rezil olan ve bu sonucu mu vermişler diye hayretler içerisinde kaldığımız şirketler.

  seçim sonuçları açıklanırken şu anket şirketi tutturmuş, bu tutturamamış diye lanse edilen şirketlerdir aynı zamanda. bu anketin hiçbir zaman içerisinde olmadım, kimse kapımı çalıp ya da yolda çevirip hangi partiye oy vereceksiniz diye sormadı. çevremdeki kişilerden de duymadım; peki bu şirketler kime soruyor. bana sormuyor ona sormuyor ama bir sonuç var ortada. yoksa e-devlet soy ağacı sorgulamada yer alan 1800'lü yıllarda doğmuş ama bir türlü ölememiş olan dedelerimize mi soruluyor. Bu konuya anket şirketleri bir açıklık getirsin, getirebilirlerse eğer. oylarda hortladı anlaşılan.(tebessüm)

   
  (Bkz: e-devlet alt-üst soy bilgisi sorgulama)
 3. chp'nin 81 ilde ohal eylemi yapması

  her zamanki gibi sönük kalan ve seçim kararının gölgesinde kaybolup giden eylem.

  tabi ne kadar eylem denir orası da ayrı meçhul. eylem yapacağını duyduk duymasına ama sesi o kadar cılızdı ki, kimsecikler duymadı. üstelik bir çok ilde de herhangi bir gösteriye de izin verilmemiş. bizim kılıçdaroğlu işte, o kadar yol yürüdü, otura kalka, uyuyarak. ne oldu peki, inandık mı o kadar yol yürüdüğüne, inanmadık tabi ki. bu eyleminde yürüyüş kadar ses çıkarmayacağı, sadece kapı gıcırtısı olarak kalacağı, ilk günden belliydi. bir daha şansımızı deneyelim, belki halk yanımızda olur dediler ama yine hayal kırıklığı. bunun nedenlerinden biri de, seçmeni maalesef bu partiye olan güvenini kaybetti, bu parti kuruluş amacı ve düşünce yapısından çok farklı yerlere gitti. buna da en iyi örnek hdp'dir. devleti bölmek isteyen, bayrak, toprak yarışında olan insanlara yanınızdayız diyen bir parti var. inanmak zor ama gördüğümüz bu, aleni yapıyorlar, sakladıkları falan yok. ondan sonra şu yanlış bu yanlış, buna kim inanır. o kötü espri aklıma geldi burada ama yazmayacağım, sadece gülüyorum kendi kendime.

   
  (Bkz: hdp)(Bkz: Kemal Kılıçdaroğlu)(Bkz: pkk)
 4. leblebi şekeri

  şeker ile tuzlu bir tadı karıştırmaktan hoşlanan kişilerin tercihi olan şeker türü.

  beyazı, sarısı, kırmızısı bir çok renge sahip olduğu gibi, çikolatalı, susamlı, ballı türleri de mevcut. bu da gösteriyor ki, millet olarak leblebiyi seviyoruz. leblebiyi sevmekle kalmayıp, bir çok şekle ve tada büründürüyoruz ve onları da çok seviyoruz. anlatırken, görüntüleri gözümün önünden geçti, canım çekti desem, yalan olmaz.

   
  (Bkz: leblebi)
 5. Uzun yolculuklarda ayakkabı çıkarıp seyahat etmek

  özel aracınla gidiyorsan sorun teşkil etmeyecek ama yolcu otobüsü ile gidince sorun teşkil edecek davranış. toplu taşıma araçlarında olmuyor, herkesin kokusunu başkaları çekmek zorunda değil sonuç olarak.