1 2 3 4 5 6 7 8

sim.ya

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

9,793 entry 1,678 konu hiç puanı yok
23.08.2020 14:49 son işlem tarihi takip etme takip et

hacamat

son dönemlerde popüler olmuş, kişinin rahatsızlığına göre belirli bölgelere neşter gibi bir bıçakla kesik atılması ve o kesiği vakumlayarak pis kanın alınması durumu.

ehil insanlar tarafından yapılması gereken, bazı bu işi yapan kişilerin tek bıçakla herkese kesik attığını duyduğumuz ve iyileşelim derken hastalık kapma olasılığı olan durum.

16.04.2015 13:14
 1. ronaldinho'nun aynı anda iki kadınla birden evlenmesi

  aklınca islam dinini aşağılamak için, bazı insanların kullandıkları argümanı yabancı ve müslüman olmayan bir kişinin dile getirmesi ve gerçekleşeceğini de beyan etmesi, sadece ünlü ve zengin biri olması sebebiyle çok da fazla ses getirmeyen durum.

  sözlükte normalde bu başlığın hitlerde olması gerekirken, nedense güdük kalmış, kimseler önemsememiş ama şunu da unutmamak lazım, bu başlığın ses getirmesi için, bu kişinin müslüman olması gerekiyordu. eh baş aktörümüz hristiyan ve milletin ağzını açarak izlediği ünlü bir futbolcu olunca, yakışıyor hem de çok yakışıyor.

  hadi bu adamı geçelim, bu kadınlara ne demeli, demesine ama diyecek bir şey de bulamıyorum. sanırım sözün bittiği yer buralarda bir yerlerde olmalı.

   
  (Bkz: Sözün bittiği yer)(Bkz: Akıl işi değil)
 2. ak parti'ye oy vermeyenin namazı,orucu gider

  bu şekilde konuştuğu zaman insanların fikirlerini değiştireceğini ya da insanlarla kendi kafasına göre dalga geçtiğini düşünen bir zatın sözleri olarak değerlendirilecek iddia. bu insanında akıllı mı yoksa deli mi olduğu konusunda kimsenin tam bir fikri yok, ağzı olan konuşuyor ne diyelim. aslında bir şey de demeyelim sadece gülelim, o kadar da kayle alınacak bir söz falan değil.

   
  (Bkz: gülelim de boşa gitmesin)
 3. sinirlenince klavyeye hızlı vurmak

  aslında senin suratına, kafana vurmak istiyorum da, elimde olanla yetiniyorum demenin bir şekli. keskin sirke küpüne zarar demişler. biz sadece sinirlerimizi hoplatmakla meşgulken karşı tarafın ruhu bile duymuyordur. bir de üstüne üstük, çok ses çıkarıyorsun, rahatsız oluyorum deme ihtimali de vardır. onun için sinirlenince ya odayı terk etmek ya da bilgisayarı terk etmektir, durduk yere hem kendimize hemde klavyeye zarar veriyoruz. karşımızdaki duymadıktan sonra bu hareketler ne işe yarayacak ki, duyurmanın başka yolu seçilmeli bence.

   
  (Bkz: keskin sirke küpüne zarar)
 4. kadına şiddete karşıyız ama bu kadın dövülür

  erkeğin kadını dövme gerekçelerinden biri.

  hem şiddete karşı olup da kadını dövmek istemesi hatta dövmesi o kadar çelişki dolu ki. sebeplere sığınmadan arkadaş ben dövmek istiyorum, tüm türkiye bilsin demek daha mantıklı olacaktır ama gelecek tepkilerden korkunca işte böyle oluyor.

   
  (Bkz: kadına şiddet neyi halleder)(Bkz: kadına şiddet uygulamak)(Bkz: kadına şiddet)
 5. ahdım olsun faizler,enflasyon ve cari açık düşecek

  seçim vaadi olarak kalmasın, gerçekleşsin dediğim cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan beyanı.

  güzel vaatler veriliyor siyasiler tarafından, emekliye maaş, öğrenciye burs, borcu olanlarının borcunun silineceğine dair. bu vaatlerden kaçı gerçekleşecek, gerçek anlamda merak ediyorum. bir asgari ücret belirlenirken, bütçeden bahseden, kaynak olmadığından dert yanan insanların, seçim anında yüksek vaatlerde bulunması da ayrı ilginç durum.