1 2 3 4 5 6 7 8

sim.ya

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

9,793 entry 1,678 konu hiç puanı yok
23.08.2020 14:49 son işlem tarihi takip etme takip et

ölüm

rüyadan uyanıp, gözlerimizin gerçeğe açılması durumu.

necip fazıl'ın dediği gibi;

"ölüm güzel şey, budur perde ardından haber.

Hiç güzel olmasaydı ölür müydü peygamber?

öleceğiz müjdeler olsun, müjdeler olsun!

ölümüde öldüren rabbe secdeler olsun!"

16.04.2015 13:23
 1. meclis başkanlığı koltuğuna başı kapalı kızın oturması

  hala açık kapalı muhabbetinin devam ettiğini gösteren haber.

  artık aştık bir şeyleri diyoruz ama nedense bir şekilde eski şeyleri hortlatmak için bir çaba içerisinde görüyorum habercileri. eskileri kimse unutmadı ama artık yeni bir türkiye var ve kapalı ya da açık olayı yok. herkes istediği gibi davranabiliyor, istediği okulda okuyor, istediği kurumda özgürce başörtüsü ile çalışabiliyor. artık başörtüsünü siyasete ya da haberlerinize konu etmeyin.

   
 2. hüngür hüngür ağlamak

  bağıra çağıra, aralıksız ağlama şekli. sus dersin susmaz, dur dersin durmaz. insanın ruh haliyle ortaya çıkan bir durum olarak görüyorum. bazı anlar oluyor ki, insan kendisine hakim olamıyor.

  bir de mecazi olarak kullanılan bir benzetmedir. genelde istediği şeyi elde edemeyen kişilerle, dalga geçmek amacıyla kullanılır.

   
 3. chp'li 15 milletvekilinin iyi parti'ye geçmesi

  meral akşener'e jest olarak gözüken transferler.

  bir zamanlar bilirdik ki, sadece futbolcular transfer olur ama öyle olmuyormuş. siyasetciler de çıkarları doğrultusunda yön değiştiriyormuş. şimdi meral akşener milliyetçilerin partisi mi yoksa chp'nin zihniyetinin partisi mi oldu.

  sağ partisi mi sol partisi mi, yönü ne tarafta kaldı. seçmenler bu jeste karşılık olarak iyi parti seçmeni de oylarını chp'nin adayına mı sunacak. siyaset ne biçim şey böyle, insanın kafasında kırk sorunun ortaya çıkmasına sebep veriyor. allah'tan ne chp'nin ne de iyi partinin seçmeni değilim de bu karmaşanın içerisinde kalmayacağım.

  yalnız burasını meral akşener okumasın, sonra sana da selam vermem, gözüme gözükme falan diyebilir. üzülür müyüm, net bir şekilde tabi ki hayır.

   
 4. iktidara gelirseniz bizi vatandaşlıktan çıkarın

  çirkin siyaset söylemi sonucu ortaya çıkan rest çekme.

  normalde alisan'ı sevmem, dinlemem de ama vatan için, sınırımızı korumak adına şehit olmayı göze almış, cesurca ölümü bekleyen vatan evlatlarını ziyaret etmiş ve moral vermiş bir insan var ve sen diyorsun ki sizler gözüme gözükmeyin, tanımam sizi.

  ülkeyi yönetmeye aday birinden bu tarz söylemler duymak ne kadar çirkin. bu söylediklerini meral akşener duyuyor mu ya da iktidar ateşiyle sağı solu yakıp geçmeyi mi düşünüyor. sen bu ülkenin lideri olmak istiyorsan öncelikle sana oy verme ihtimali olan her seçmeni kazanman gerekiyor, höt hut ile bu işler yürüyor mu acaba, bunu bir düşünsünler.

  bir zamanlar recep tayyip erdoğan için muhtar bile olamaz dediler, halk ile restleştiler ve şimdi bu ülkenin en üst yerinde yer alıyor. demek ki seçmeni küçümsememek gerekiyor. oylar yön değiştirebilir, sabit kalır sanmayın.

   
  (Bkz: meral akşener)
 5. iktidara gelirsek o sanatçılara selam vermeyeceğiz

  türkiye partisi olması gereken bir parti liderinin hoş da olmayan sözü.

  ne demek selam vermeyeceğiz, siz bu ülkeyi sadece selam verip, selam aldıklarınızla mı yönetmeyi düşünüyorsunuz. ırkçı bir söylem olarak görüyorum, bu ülkenin birlik beraberliğe ihtiyaç duyduğu bir çevrede bu sözler çok çirkin.

  bu sağ sol düşüncesinden başka bir şey değil, bu düşünceyi yıllarca güttüğümüz için ülke olarak hep yerimizde saydık ve gözüküyor ki meral akşener başkanlık sınavından geçerse, ülkeyi ileriye götürmek yerine geriye saracağa benziyor. bu şekilde davranarak eline ne geçeceğini sanıyor acaba bu insan.

  mehmetçik bizim mehmetçiğimiz, afrin'de ki askerler bizim askerimiz, hatay bizim vilayetimiz, bu ülke bizim ülkemiz. bu tarz bir çirkin siyasete gerek yok.

  sonuç olarak ülkesini savunan askerlere destek vermek ve moral olmak için oraya giden bir grup var, gitmeyin yerinizde oturun siz sadece sanatçısınız, asker de sizin neyinize, vatan sizin neyinize mi denmeliydi.