1 2 3 4 5 6 7 8

sim.ya

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

9,793 entry 1,678 konu hiç puanı yok
23.08.2020 14:49 son işlem tarihi takip etme takip et

Müezzinoğlu'ndan sezaryen hakkında tepki vermesi

çok haklı bulduğum bir tepki, sırf doktorların para kazanmak uğruna, normal doğum yapacak bir kadına sezaryan yapmasının doğru olmadığını düşündüren tepki.

16.04.2015 13:29
 1. naneye gelince hım hım sapa gelince meeee

  hangi yöreye ait acaba diye düşündüren ve düşündürmesinin yanında da güldüren söz.

  söz dedim ama atasözüymüş. komik ama çok komik, nüktedan bir atamızın bu sözü söylediğini hayal ediyorum ve onlara bir de yöresel kıyafetler, şivede ekledim mi, tadından yenmeyecek bir tiyatro ortaya çıkıyor. aynı hacivat, karagöz atışması olabilecek sözlerden biri. biri bana bunu dese gülerim, büyük ihtimal güldükten sonra karşı tarafında siniri geçecek ve o da gülmeye başlayacaktır. ortamı yumuşatma ihtimali olan yüzde tebessüm, hatta kahkaya mahal verebilecek kapasiteye sahip özlü sözümüz. (tebessüm)

   
  (Bkz: karagöz ile hacivat)(Bkz: kahkaha)
 2. deprem anında kaçmak

  iç güdüsel davranış.

  tehlike anında gayri ihtiyari kendimizi korumak adına, yapmamız gereken, yanlış olan yaptığımız o kadar davranış var ki. korku ve ölüm tehlikesi insana olmadık herşeyi yaptırıyor, yaşam duygumuzun ağır basması gayriihtiyari bir çok hareketi tetikliyor. deprem esnasında aklımıza masanın altına girmek gelmez, gelse bile ben girmem. koca binanın üzerime yıkılma ihtimali varken, masa beni ne kadar koruyabilir. ülkemizdeki binaların sağlamlık derecesini düşününce, kaçmak en iyi ve mükemmel davranış. japonya'da falan yaşasak tamam, deprem esnasında yapılması gereken şeyleri yapalım ama bizler türkiye'de yaşıyoruz. insan hayatının sıfıra indirildiği, para için birden fazla kaçak katların dikildiği, belediyelerin bu kaçak katları, belli bir para karşılığında yıkmadığı, göz yumduğu, rüşvetin kol gezdiği bir ülkede yaşayıp da, deprem esnasında kuralcı olmanın bir manası yok.

   
  (Bkz: Deprem)
 3. bim

  en son kemalpaşa tatlısı aldığım marketler zinciri.

  o kadar küçük duruyorlardı ki, piştiği zaman ne kadar büyüyebilir diye düşünmeden edemedim ama beni yanılttı, en iyi marka kadar kaliteli bir ürün çıktı. ünlü markalara göre ucuz olan, buna rağmen gerçek anlamda memnun olduğum ürünleri satan market ayrıca. ucuz ürünler, markasız ürünler satıyor diye es geçmemek gerekiyor ki, bu devir tasarruf devri. pahalı ürünler ile aynı kaliteyi, hatta daha fazlasını elde ediyorken, diğer markalara fazladan ücret ödemeye gerek yok.

   
  (Bkz: tasarruf yapmak)(Bkz: tasarrufa doğru)(Bkz: tasarruf)
 4. caner toygar'ın ak parti'den milletvekili aday adayı olması

  evlilik programı sona eren, bununla beraber evliliği de sona eren ve eskisi gibi ekranlarda boy gösteremeyen kişinin yeni icraatı olarak gördüğüm durum. geri dön herkes adaylığını istediği partiden koyabilir, a partisi ya da b partisi, ne fark eder ki. medyanın artık haber sıkıntısı çektiğini ve ota, çöpe haber yaptığını gösteren güzide haberlerden biri. ne diyelim hayırlı uğurlu olsun adaylığı.

   
  (Bkz: milletvekili aday adayı)(Bkz: caner toygar)
 5. beşiktaş'ın fenerbahçe maçına çıkmaması

  o kadar ceza almanın gereksiz olduğunu düşündüğüm karar. tamam haklıyız, bu şekilde bir karar yanlış ama sonuçta, yeni transferler yapılacak, bunun içinde paraya ihtiyacımız var. haklıyken haksız duruma düşmemek ve ceza yememek adına o maça çıkarak, bütün benliğimizle mücadele edip, kazanmalıyız. en güzel cevap bu olur.