1 2 3 4 5 6 7 8

sim.ya

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

9,791 entry 1,678 konu hiç puanı yok
25.05.2018 22:40 son işlem tarihi takip etme takip et

naneye gelince hım hım sapa gelince meeee

hangi yöreye ait acaba diye düşündüren ve düşündürmesinin yanında da güldüren söz.

söz dedim ama atasözüymüş. komik ama çok komik, nüktedan bir atamızın bu sözü söylediğini hayal ediyorum ve onlara bir de yöresel kıyafetler, şivede ekledim mi, tadından yenmeyecek bir tiyatro ortaya çıkıyor. aynı hacivat, karagöz atışması olabilecek sözlerden biri. biri bana bunu dese gülerim, büyük ihtimal güldükten sonra karşı tarafında siniri geçecek ve o da gülmeye başlayacaktır. ortamı yumuşatma ihtimali olan yüzde tebessüm, hatta kahkaya mahal verebilecek kapasiteye sahip özlü sözümüz. (tebessüm)

(Bkz: naneye gelince hım hım sapa gelince meeee)(Bkz: naneye gelince hım hım sapa gelince meeee)
07.05.2018 14:25
 1. Her fırsatta İngilizce bildiğini göstermeye çalışan kişi

  eğitim hayatım boyunca dilim hep ingilizceydi ama ne kadar, nasıl konuşursun deseler sadece "yes, no" what' dan daha ileriye gidemeyendir. öğrettiler de biz mi öğrenmedik demek istiyorum ve bu konuda eğitim sistemine ve bana ingilizce öğretemeyen ya da öğretmeyenlere isyan ediyorum. yanlış politikalar sayesinde herkesin diplomasında bir yabancı dil olan ve konuşamayan millet olarak da rekorlar kitabına falan da geçebiliriz.

  yüzünü görmek istemeyeceğim, itici insan tipi.

   
 2. bisküvi

  açlık bastırmaya birebir atıştırmalık.

  işyerinde mutlaka çekmecede yer alması gerekiyor. bazı anlar oluyor ki insan bayağı acıkıyor ya da tatlı krizi tutuyor, işte bu anlarda en büyük kurtarıcı oluyorlar.

   
 3. içkisi kumarı sigarası olmayan erkek

  nesli tükenmiş yada tükenme ihtimali olan erkektir. en kısa zamanda koruma altına alınmalı ve devlet tarafından çeşitli teşviklerle taçlandırılmaları gerekenlerdir. sonuç olarak bu üçlüden mutlaka bir ya da ikisi bir çok kişide mevcut.

   
  (Bkz: içki)(Bkz: kumar)(Bkz: sigara)
 4. meclis başkanlığı koltuğuna başı kapalı kızın oturması

  hala açık kapalı muhabbetinin devam ettiğini gösteren haber.

  artık aştık bir şeyleri diyoruz ama nedense bir şekilde eski şeyleri hortlatmak için bir çaba içerisinde görüyorum habercileri. eskileri kimse unutmadı ama artık yeni bir türkiye var ve kapalı ya da açık olayı yok. herkes istediği gibi davranabiliyor, istediği okulda okuyor, istediği kurumda özgürce başörtüsü ile çalışabiliyor. artık başörtüsünü siyasete ya da haberlerinize konu etmeyin.

   
 5. hüngür hüngür ağlamak

  bağıra çağıra, aralıksız ağlama şekli. sus dersin susmaz, dur dersin durmaz. insanın ruh haliyle ortaya çıkan bir durum olarak görüyorum. bazı anlar oluyor ki, insan kendisine hakim olamıyor.

  bir de mecazi olarak kullanılan bir benzetmedir. genelde istediği şeyi elde edemeyen kişilerle, dalga geçmek amacıyla kullanılır.