1 2 3 4 5 6 7 8

sim.ya

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

9,791 entry 1,678 konu hiç puanı yok
25.05.2018 22:40 son işlem tarihi takip etme takip et

deprem anında kaçmak

iç güdüsel davranış.

tehlike anında gayri ihtiyari kendimizi korumak adına, yapmamız gereken, yanlış olan yaptığımız o kadar davranış var ki. korku ve ölüm tehlikesi insana olmadık herşeyi yaptırıyor, yaşam duygumuzun ağır basması gayriihtiyari bir çok hareketi tetikliyor. deprem esnasında aklımıza masanın altına girmek gelmez, gelse bile ben girmem. koca binanın üzerime yıkılma ihtimali varken, masa beni ne kadar koruyabilir. ülkemizdeki binaların sağlamlık derecesini düşününce, kaçmak en iyi ve mükemmel davranış. japonya'da falan yaşasak tamam, deprem esnasında yapılması gereken şeyleri yapalım ama bizler türkiye'de yaşıyoruz. insan hayatının sıfıra indirildiği, para için birden fazla kaçak katların dikildiği, belediyelerin bu kaçak katları, belli bir para karşılığında yıkmadığı, göz yumduğu, rüşvetin kol gezdiği bir ülkede yaşayıp da, deprem esnasında kuralcı olmanın bir manası yok.

(Bkz: deprem anında kaçmak)
07.05.2018 14:16
 1. Açık büfe kahvaltı

  kaç çeşit peynir, reçel, zeytinin göz doldurduğu, kızartmaların, kreplerin baş döndürdüğü, tabağa kaç çeşit sığabilir diye, habire yüklenilen, yerken keşke şunuda almasaydım diye ahlar çekilen kahvaltı çeşidi.

   
 2. üçgen peynir

  üçgen peynir akla gelince, peşinden mis gibi kokan, gevrek simidin geldiği, biri olmazsa diğeri yarım kalacak peynir.

   
 3. kendini tekrarlamak

  düşüncelerin ve davranışlarından ödün vermeyen, her konuya dar çerçeveden bakan, kendini geliştirmek için çabalamayan kişilerin düştüğü hal.

   
 4. türkler önsöz okumaz

  türkler önsöz de okur dediğim konu.

   
 5. diyetisyen

  kilo vermek isteyen kişilerin başvurduğu, eğitimli kişiler.