1 2 3 4 5 6 7 8

enflasyonun yüksek çıkmasını dileyen memur

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Memur maaş zamlarının enflasyon bağıntısı nedeniyle maaş artışı için enflasyonun yüksek çıkmasını bekleyen memur durumu.

   
 2. maaş zammını yüksek almak isteyen memur isteğidir

   
 3. zaten düşük gösteriyor hükümet enflasyonu. beklentimiz yüksek çıkması.

   
 4. yüksek çıkması değil. doğru verilmesi

   
 5. Enflasyonun yüksek çıkmasını değil de gerçek değerleriyle verilmesini isteyendir. Ülke genelinde teşkilatlanması olan sendikaların TÜİK tekeline bırakılmış enflasyon verilerine muadil bir veri ağı kurması ve paylaşması en büyük temennimdir.

   
 6. saf memurdur.başka şeyler dileyin!

   
 7. dilemeden gerçekleşek hadise.zira enflsyon zaten yüksek.

   
 8. Enflasyonun yüksek çıkmasını değil gerçeği neyse o çıkmasını isteyen memurlarla karıştırılan durumdur.

   
 9. ev kirası ödemeyen ya da ev kirasını arttırma oranı enflasyon oranına değil başka bir kıstasa bağlı olan kamu çalışanı

   
 10. enflasyon oranına göre altı aylık dilimlerde memur maaşlarına ekstradan zam yapılacağı için bu oranın yüksek çıkmasını isteyen memurlar olacaktır. böyle bir ortamda haliyle enflasyonun yüksek çıkması memurun da işine gelmektedir. gerçi maaşa zam yapılsa bile hemen arkasından maaş dışındaki her şeye zam geliyor. enflasyonun sadece maaşa yansımayıp onun dışındaki her şeye de yansıdığını görünce memurların içindeki sevinç sıfıra inmektedir. her şey başladığı noktaya geri dönüyor yani. herkesin ayağını yorganına göre uzatması gerektiği bir zaman diliminde yaşadığımıza göre, memurlar da ayaklarını yorganına göre uzatmak zorundadırlar.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam