1 2 3 4 5 6 7 8

korku filmi izlemeye korkmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. daha önce izlenilen korku filminin etkisi ve cazibesi altında ikincisi yayınlanan filme girme konusunda, ilk filmden kareler geldiği anda aklından korkunç sahnelerin geçtiği ve tekrar korku dolu anlara döneceği için endişe yaşayan seyircinin yaşadığı ,seyretsem mi? seyretmesem mi? ikilemi..

   
 2. tek bir çare ile çözüm bulunacak ikilem:izlememek...

  korka korka korku filmi izlemektense Güle güle komedi filmi izlemek daha rasyonel olacaktır.ya da ağlaya ağlaya drama...aslında hepsi aynı kapıya çıkıyor.korkunun üstüne gitmekte seçenek olabilir.

   
 3. izlediği korku filmlerinin etkisinde çok çabuk kalan, filmin üzerinde bıraktığı izleri silmekte zorluk çeken, izlediği filmde yatağın altından biri çıkıyorsa, sürekli yatağın altından biri çıkacağı gibi hissetmesine sebep olması ile korku filmi izlemekten korkma durumu.

  birçok kişi korku filmi izlemekten hoşlandığını ama bu tarz filmleri izlemekten korktuğu hatta gözleri kapalı bir şekilde filmi izlediğini söylemektedir, tabi bu nasıl izlemekse.

   
 4. adı üzerinde korku filminin, korku hissini uyandırmasıyla oluşan durumdur.

  daha izlemeden kişiyi etkileyen, fazlasıyla korkacakmışçasına bir psikolojiye bürünmesini sağlayandır.

  şahsımın asla tercih etmediği, korku filmini izlemekten korktuğudur.

   
 5. farklı bir korku filmi biçimi. başlığı okurken yeni mi vizyona girdi diye düşündüren başlık. ne korkak bir millet olduk ya izleyin hepisi senaryo korkmayın korkmayın.

   
 6. daha izlemeye başlamadan meydana gelen korkudur, nasıl olsa korkacağım baştan korkarak başlayım bari diye düşünüyordur muhtemelen

   
 7. korku filmi deneyimleri sonucunda ortaya çıkan durum. korkudan bir odadan diğer odaya geçememiş, odaların bütün ışıklarını açmış, her an arkasında birinin soluğunu hissetmiş insanların anlayabileceği bir korku. nasıl ne şekilde tarif etsem de hep bir yarım kalmışlık, manasızlık hakim olacaktır. kısacası korkan bilir demek istiyorum.

  bu korkunun bendeki en büyük etkisinin de küçük yaşlarda, boyumdan büyük filmleri oturup izlememde kaynaklanıyor. havada uçan hayaletler, yatağın altındaki gizli eller, banyodaki katiller vs. bu liste bu şekilde uzar da uzar, en iyisi olayı tatlıya bağlayarak bitirip, korku filmlerini asla ve asla çocuklarınız büyümeden izletmeyin, bu travmatik olay hayatı boyunca devam ediyor. gerçek ve hayal arasında sıkışıp kalan bir çocukluk geçiren kişi, büyüdüğü zamanda aynı duyguları ister istemez ruhunda hissetmeye devam ediyor.

   
  (Bkz: korkudan ölmek)(Bkz: korku)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.