1 2 3 4 5 6 7 8

pazar sabahı erken kalkmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. patolojik bir durum olsa gerek ya da çaresiz mecburiyetler..

   
 2. ile bütünleştiğinde tam bir tatil günü olan durum.

   
  (Bkz: pazar kahvaltısı)
 3. hafta içi erken kalkmaktan bıktığımız anlarda pazar gününe dair kurulan tüm hayaller öğlene kadar uyumakla başlar ancak bu hayali gerçekleştiren mutlu bir azınlık vardır sadece.. diğer herkes hafta içi başaramadığı erkenden ve kendiliğinden uyanma fiilini pazar günü gerçekleştirir..

   
 4. Konuyu gören yazar yalnız olmadığını anlar,özellikle cuma sabahı kalkarken bu hafta sonu kesin artık öğlene dek yatacagim diye niyetlenilen metabolik saat nedeniyle gerçekleşmeyen niyetin,bir sonraki haftaya yinelenmesi ve yine erkenden kalkacagini bilen yazarın kendine esef etmesine neden olan durumdur

   
 5. bugün gerçekleştirdiğim eylem demeyi istediğim durum ancak gerçekleşmeyendir. uzun zamandır bu kadar uyuduğumu hatırlamıyorum, neredeyse yarım gün uyumuşum.

   
 6. Normal şartlar halinde alışkanlık haline getirilmesi halinde insanın günlük yaşamında sıkıntı olacak olan ve önerilmeyen arada bir keyif için geç kalkılması ve geç kahvaltılar yapılması hoş görülebilecek olan ah öyle bir günde ben yatabilsem dediğim durumdur.

   
 7. hafta boyu uzun ve rahat uykunun hayalini kuran kişi için tam bir hayal kırıklığı,moral bozucu olan durumdur. kişi ne kadar kendini öğleye kadar yatacağına şartlamışsa da, vücudun alışkanlık gereği planlanandan daha önce uyanmasıdır.

   
 8. hafta boyunca sürekli uyuma isteğinin ağır basması, keşke pazar olsaydı serzenişlerde bulunmamıza rağmen, pazar günü geldiğinde sabahın erken saatinde gözlerimizin faltaşı gibi açılması durumu. sağa dönersin olmaz sola dönersin olmaz, mecburen erken saatte kendini ayakta bulursun.

   
 9. Hafta tatilimin pazartesi olması sebebiyle her hafta yaşadığım saat pazar 8 de iş başı yaptığım için normal karşıladığım durum.

   
 10. bu hafta da gireceğim yabancı dil sınavı nedeniyle yapmak zorunda kalacağım durumdur. cumartesi günü de kursun sabah saatlerinde başlayacak olması nedeniyle ancak bir sonraki hafta cumartesi günü rahatça uyuyabileceğim durumdur.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam