1 2 3 4 5 6 7 8

entübe etmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. solunumu yetersiz olan hastaların nefes borularına entübasyon tüpü denilen plastik bir boru yerleştirilerek hastanın ileri derecede ödemli akciğerlerine solunum desteği vermek amacıyla mekanik solunum cihazına bağlanmasına denir.

  arkadaşımın babasını da bu durumda. ciğerlerinde yeterli oksijen bulunamıyor maalesef. rabbim şifa versin.

   
 2. o durumdaki bir hastayı gördüm.

  covid-19'u basite alanlar; hijyene, maskeye, mesafeye alaycı yaklaşanlar görselerdi; bu tavsiyelere tedbirlere herkesten evvel sıkı sıkıya sadık kalır, hiç itiraz edemezlerdi. kimbilir belki de bizler maskeyi bir adet takıyorsak, eminim onlar yetinmeyip iki adet takmak ihtiyacı duyacaklardı.

  allah kimseyi öyle çaresiz bir vaziyetle sınamasın, doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımıza sabır, tüm entübeli hastalarımıza da şifa versin.

   
 3. ağız ve burun yoluyla nefes almanın imkansız geldiği durumlarda, soluk borusuna bağlanan cihaz sebebiyle söylenen benzetme.

  ne kadar üzücü bir durum. tv'de cerrahpaşa sanırım, orada yatan yoğun bakım hastalarını göstermişlerdi. bilinçsiz bir şekilde yatıyorlar, bir sürü makinaya bağlanmışlar. kimini yüzüstü yatırmışlar, bakması çok kötü. yaşaması eminim bundan daha kötüdür.

  maske-sosyal mesafe-temizlik. bu üçlüyü asla unutmayalım, orada olma ihtimalimizi gözardı etmeyelim.

   
 4. defalarca yapmak zorunda kaldığım uygulama.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.