1 2 3 4 5 6 7 8

sözlük bizimdir

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. fısıltı gastesi diyor ki ;

  sözlük kapanacakmış ,istenilen seviyede değilmiş ,hareket yokmuş, oymuş, buymuş, bahaneler bahaneler ...

  bu sözlüğe 5 sene önce çok sevdiğim ,değerli insan idal in ricasıyla geldim . tanım neymiş, entry neymiş, kural neymiş bildiğim ettiğim yoktu (hala pek bildiğim söylenemez) , zamanla çok sevdik burayı , kalıcı dostluklar edindik , insanlar günlük sosyal medyaya girerken, milyon takipçili hesapları takip ederken biz hep burdaydık ve burdaki az ama öz dostumuzu takip ettik, onlarla sohbet ettik .

  bissürü sorun oldu ; uygulamadan hesaba giremedik , başlıklarımızı düzeltemedik ,espri yaptık gülücük koyamadık,yanlış anlaşıldık , sonra o yanlış anlaşılmayı düzeltmek için uzuuun entryler girdik, kendi yöntemlerimizle kendi sorunlarımızı aştık.

  tüm bunlar yaşanırken site yönetimi nerdeydi ? tek bir problem çözdü mü ? bir kere entry girip selam verdi mi, bir isteğiniz var mı diye sordu mu ? en basitinden bu sözlüğe bizim kadar emek verdi mi, bizim kadar değer verdi mi ?

  şimdi gelmiş birileri istemezük, kapatacaaaağız diyormuş, kapatamazsın kardeşim, bu sözlüğün doğumunda yoktun, büyümesinde yoktun,şimdi gelmiş ölüm fermanı veriyorsun .

  Bu sözlük bizimdir , kapanacak mı, açık mı kalacak buranın yazarları,müdavimleri karar verir .

  Buyurun sözlüğün gerçek sahipleri söz sizde ...

   
 2. sonuna kadar katıldığım argümandır.yıllar önce başta idalin ve diğer editörlerimizin önderliğinde emek veren ve gelişimine katkıda bulunan onlarca değerli yazarımızın emeklerinin sloganıdır.

  ekşisözlük,uludağsözlük vs vs gibi sözlüklerdense her zaman seviyesini ve memurlar.nete yakışan çizgisiyle ortaya çıkan ve yıllar geçtikçe gelişimini sürdürerek ilk günkü noktasından çok daha iyi yerde olan ve gün geçtikçe ilerlemeye devam eden sözlüğün iç sesidir..

  kendi adıma sözlükte sanırım en fazla entry giren ve başlık açan yazarımdır diye düşünüyorum; eğer gerçekten supportersın dediği gibi bir ihtimal varsa buna en fazla üzülen ben olurum bu net. öyle bir olasılığı düşünmek bile istemiyorum. umarım dedikodudan ibarettir.

  evet yeri geldi ateşli kavgalar da ettik.(söz konusu fenerbahce olunca az çok beni tanımışsınızdır) -gülücük- yeri geldi muhabbetin sohbetin dibine vurduk. birbirimize sataştık , şakalaştık.. sözlüğümüzün milli tatlısı pepeçurayı göklere çıkardık.-gülücük- ama bunlar hep kocaman bir yapbozun parçalarıydı.. hepsi birleşince ortaya kocaman ,belki mükemmel değil ama samimi bir resim çıktı...bunun bozulmasına lütfen izin vermeyin..

  ve son olarak diyorum ki: Sözlük bizimdir bizim kalacak...

   
 3. gereken ilgi alaka ve kurallar gevşetildiği zaman eski halinden daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. sözlük ilk kurulduğu günden beri hep aynı kaldı, değişime açık olmadı. bu monotonluk da yazarların soğumasına sebep oldu. ilk açıldığı günlerde herkes de bir heyecan vardı. kaliteli, küfürsüz, hakaret edilmeyen bir yere rahatça yazıyoruz diye. karşı taraftan nasıl bir küfür duyarız diye korkmadan yazdık.

  diğer sözlüklerde yer alan cinsellik, kavga gürültü, saldırganlık burada olmadı. buranın en cazip hali, herkesin seviyeli bir şekilde her türlü fikirlerini söylemeseydi. zıt düştüğümüz yazarlar olmadı mı? oldu tabi ki ama ertesi gün unuttuk o tartışmayı. yine nasılsın demeyi bildi yazarlar birbirlerine.

  gelişime açık bir yer ve en güzel yerlere de gelmeye layık kaliteli bir yer. bunun için de yazarların isteklerini duyan birileri olmalıydı. maalesef bu zamana kadar aynı kuzey kıbrıs'taki Maraş bölgesi gibi çürümeye terk edildi burası.

  kapatmak yerine daha ne yapılabilir diye düşünmemiz gerekiyor. çeşitli anketlerle, fikir alışverişleriyle burayı daha iyi hallere nasıl getirebiliriz, diye tartışmalıyız. bir kişinin düşünmesi yeterli olmuyor, hep beraber yapmalıyız. bakımsızlık her şeyi öldürür, buranın halinin sebebi de bakımsızlık, ötelenmişlik.

  bir de herkes burayı seviyor ama buradaki soğuk ortamdan dolayı gelmek istemiyor. bura hakkında konuştuğum çoğu kişi, orası çok soğuk, sıkıcı gibi kelimeler kullanıyor. ve inanır mısınız, bunları dile getiren kişilerin de kalemi çok kuvvetli. isteseler ciltler dolusu yazabilirler, her konuda.

  konuna kadar destek verdiğim slogan.

   
 4. Bir gözünüze sözlük mü battı dediğim başlık

  Ne demek kapatılacak

  Şuna emin olun ki forumdan hele iletilerden binlerce kat saha faydalı sözlük

  İyileştirmek ilgiyi arttırmak yerine kendimizce kolay olanı seçmenize şaşırmadım ama

  Haklısınız siz iletilerle devam edin asıl ivme orada

  Sözlük kapanırsa forum dahil tek bir kelime yazmam

  Eyyyy memurlar net (!)

   
 5. olması gerekendir.

  Sözlük bu siteye ait gibi görünse değildir. Topluma mal edilmiştir. Burada kaynak var emek var. Daha güzel yerlerde olmasını çok arzuladığım sözlüktür. efendilik var. terbiye var. Bilgi var. Eski bir ekşi sözlük yazarı olarak söylüyorum bunları. Burada yazılan yazılar aynı sözlük tipidir. Sözlük formatındadır.

  Amaç nedir sözlüğün sözlük gibi yazılması değil midir. O halde amaç bu sözlüğü desteklemek olmalıdır.

   
 6. patrona halil isyanıdır.

   
  (Bkz: patrona halil)
 7. bu konuda yazılacak o kadar çok şey var ki, nereden başlasam bilemedim

  buraya şu an aramızda olmayan idal editörüm sayesinde gelmiştim ve daha sonra burada ki ortamı çok sevip devam etmiştim yazmaya. burada tartışmalar da oldu eğlenceli geçen zamanlar da oldu. ama ona rağmen herkes gelip yine de fikrini belirtmeye devam etti, ediyor da.

  buraya tek bir entry girenin de binlerce entry girenin de emeği var ve siz bunu yazarlara sormadan kapatmayı düşünüyorsanız hepimize yapılan bir saygısızlıktır bu. burada hepimiz bir mozaik misali bir arada bulunuyoruz, farklı fikirlerden düşünceler oluşan bir yazar topluluğumuz varken neden kapatmak ilk seçenek oluyor ?

  bir gün gelip de bu sözlükte eksiklik ne, neleri iyileştirelim dediniz mi ? demediniz..

  buranın eksikliklerine dair daha önce hazırlayıp sizlere attığımız maili bile dikkate almadınız

  şimdi diyorsunuz ki burayı kapatalım!!!

  gereken ilgi yok diye düşünüyorsunuz sanırım, peki forumlarda bu kadar hareket var mı ? yok...

  size ben günlerce yazılmayan forumları tek tek çıkartıp gösteriyim isterseniz. önce orayı kapatmaya başlayın o zaman bu mantıkla.

  iyi kötü burada bir emek var, yıllarca burada yazan kişiler var, onların emeklerine saygısızlık yapmamalısınız. yeri geliyor geriye dönüp okuyup gülüyoruz burada yazılanları.

  burada nadiren de olsa tartışmalar oldu ama küfür doğru dürüst hiç olmadı. ben de tartıştım yeri geldi , insanız sonuçta olacaktır da bunlar. ama tekrar gelip tartıştıklarımızla aynı konularda fikir beyan edebildik, işte önemli olan bunu yapabilmekti ve buradaki bütün yazarlarımızda bunu yapıyor.

  kapatmak kolayı seçmektir, önemli olan burayı nasıl daha iyi hale getirebilirizi düşünmektir.

  burada bununla ilgili konu bile açıldı , peki hiç burada bunlar ne istiyor diye açıp okudunuz mu o konuları?

  çok fazla sınırlama insanları sıkar biraz gevşetirsek burası çok daha hareketli olacaktır emin olun.

  ama ben fişi çektim kapatıyorum derseniz bir çok kişiye hem saygısızlık edersiniz hem de küstürürsünüz. sadece sözlüğe yazan yazarlarımız var , başka yere yazmazlar bile. en azından onların elinden bu hakkı almayın, bırakın sözlük yine kalsın, ama daha iyi bir şekilde daha yenilikçi bir şekilde.

  bununla ilgili buyurun siz de gelin yazarların ortak fikirlerini alın ve hep beraber nasıl daha iyi hale getiririzi düşünüp yapalım.

  sitenin mülkiyet hakkı sizin olabilir ama kullanım hakkımızı almayın lütfen...

   
 8. arkadaşlar bu kadar mı sadece tepki verenler ?

  6 kişi mi yani bu duruma tepki gösteriyor sadece ?

  burası hepimizin ya, nedir bu tepkisizlik anlamış değilim. iyice tepkisiz insanlara döndük ülkecek

  şuna bakın bizim paylaşım alanımız elimizden alınacak ve kimse bir şey demiyor ne kadar ilginç !!!!

   
 9. Hayır, o kadar atıl bölüm varken sözlüğün kapatılması da ayrı bir ilginçlik.

  Forumda bir sayfa açıyorsun. Senden başkası yazınca,"Hayır efendim kapatamayız, sizin mülkiyetinizde değil artık. Başkaları da bu sayfada paylaşımda bulunmuş" deniliyor ama. Birçok yazarın bu sayfalarda anıları, sözleri, yorumları var. Yazık değil mi?

  "Sözlük bizimdir, elimizden alınamaz!" diyerek destek vereceğim konu.

   
 10. umarım fısıltı gazetesinde ki asılsız söylentiden ibarettir, asparagas haberdir.

  kapatılması bir yana daha da geliştirilmesi gereken bir bölümdür sözlük.

  soğuk görünmesine neden olan durumlar değiştirilmeli anlamsız kısıtlamalar kaldırılmalı yazarların,yazanların daha rahat yazmaları duygularınını mimiklerini daha özgürce ifade etmeleri sağlanmalıdır.

  bütün dünya iki nokta bir parantez ile gülerken,gülümserken bizim gülücük yazmamız açıksaçı çok saçma ve oldukça da itici

  bunun dışında konuya dair görseller de paylaşılabilmeli

  uzun lafın kısası kapama değil geliştirme istiyoruz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam