1 2 3 4 5 6 7 8

kırmızı oda

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bugün tv8 de yayınlanmaya başlayan, gerçek hayat hikayelerinden alınmış olan olayları anlatan dizi.

   
 2. ilk bölümü ile bayağı sert bir giriş yapan dizi.

  insanların hayatlarını merak ettiğimiz için bu dizi, izleyici bulmakta sıkıntı çekmez. biraz da böyle hayatlar varmıymış ya da böyle bir şey nasıl yaşanmış diyebiliriz. dizinin tamamını izlemedim ama geri kalan yarısını da izleyeceğim.

   
 3. ilk kez bugün tekrarını izlediğim ve baya da beğendiğim dizi. binnur kaya ve diğer oyuncuların iyi performans göstermişler.

   
 4. gerçek hayat hikayelerinden uyarlandığı için, izleyicilerinden kendilerinden bir parça bulacağı dizi.

  kadına şiddeti anlattığı bir bölümü vardı ve şunu gördüm ki. insan ailesinin hayatını yaşıyor. ha bu erkek olur kadın olur. binnur kaya'nın dediği gibi bu bir virüs.

   
 5. Güzel dizi. Gülseren Budayıcıoğlu eserlerini seviyorum.

   
 6. ah meliha, ne yükler varmış kalbinde. birike birike, kimseye söylemedikçe, o yükün altında ezilmişin. evin en kahramanı da ablası güler bence. kendini kardeşleri için feda ediyor. Dizi hakkındaki yorumlarda herkesin etkilendiği kişi meliha ve güler. mehmet ile nesrin sönük kaldı ama her hayat bir ders niteliğinde. insan bu dertleri dinledikçe, benim derdim mi varmış diye kendini sorguluyor. psikolog hanım diyor ya; doğduğun ev kaderindir.

  tanım : tv8 dizisi.

   
 7. bu akşamki bölümüyle yine çok fazla duygulandıran dizi.

   
 8. Benimde izlediğim dizi.

  Mehmetin hikayesi vasat

  Meliha nın hikayesi ağır, zor ama orjinal değil, maalesef bizim toplumda çok var bu hikayeler.

  Alya nın hikayesi aykırı,en cok o ilgimi cekti,bakalım ne cıkacak altından.

   
 9. alya'nın hayatının daha çok merak edildiği dizi.

  ilk neriman ile başlamış ve çok üzülmüştük. sonra alya geldi terapiye ve bir anda dikkatimizi çekmeye başladı. o çocuksu halleri, sevilmeye muhtaç halleri, mimikleri o kadar acıklı ki. ne yaşamış bu kız da bu hale gelmiş diyoruz. bu kadın genç bir avukat ama ilk görüşte bir meczup.

  sosyal medyada alya'nın annesinin istanbullu gelin süreyya olduğu söyleniyor. halbuki istanbullu gelin böyle biri değildi. uzlaşmacı, toparlayıcı bir karakterdi. yalnız kırmızı oda da alya'nın annesinin ismi, istanbul'dan gelmesi, babaanne, kalabalık aile hepsi o kadar uyuşuyor ki. Acaba mı diye sorduruyor. halbuki bize ne farklı anlatmışlardı. süreyya bildiğiniz piskopat, şizofren, silik bir karakter.

   
 10. kişilere yaşadıkları hayatlar hakkında dümdüz bakmamız gerektiğini, herkesin de senin kadar mutlu ya da mutsuz olduğu gerçeğini kişilerin yüzüne çarpan dizi.

  genelde insanları yaşadıkları ile yargılarız, bunu neden yaptı demeyiz. direkt yaptı ve hatalı ya da hatasız gibi binlerce yargı yoluna gideriz. insanlar için öğreti niteliğinde giden bir dizi ve tedavi olmamız gerekiyor mu, bizde içimizdekileri anlatsak, bizi yargılamadan dinleseler dediğimiz anlar o kadar çok oluyor ki.. aslında o kadar ihtiyacımız var ki, birilerinin bizi dinlemesine, anlamasına, başımızı okşamasına.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.