1 2 3 4 5 6 7 8

Colonel Hans Landa

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

418 entry 13 konu hiç puanı yok
12.09.2019 16:06 son işlem tarihi takip etme takip et

Vanga Nine ve kehanetleri

alayı sahte olan saçmalıklar bütünü.

2000lerin ortalarında kendisine ait olduğu iddia edilen kehanetlerden şu ana kadar gerçekleşmesi gerekenleri buraya kopyalıyorum;

***

2008 - 4 ülkenin 4 devlet başkanına suikast girişiminde bulunulacak. Bu 3. Dünya Savaşı'nın başlama sebeplerinden biri olacak.

2010 - 3. Dünya Savaşı Kasım 2010'da başlayacak ve 2014'e kadar sürecek.

2011 - Radyoaktif dalgaların yoğunlaşması nedeniyle hayvan ve bitkiler yok olma noktasına gelecek. Müslüman ülkeler kimyasal savaşla Avrupalıları yok edecek.

2014 - İnsanlığın yarısı kanserle boğuşacak.

2016 - Avrupa'nın nüfusu azalacak

2018 - Dünyanın yeni hakimi Çin olacak. Çin ekonomik olarak güçlenecek.

***

kaç tanesi gerçekleşti? Çin'in ekonomik olarak güçlenmesi hariç cevap sıfır ki onu kahvede gazeteden gündemi takip eden süleyman emmi de biliyordu.

3000lere kadar üfürmüş güya. Lan ben de diyebilirim 500 yıl içinde yaşlanma yavaşlatılacak, insanoğlu uzayda koloni kuracak vs. bunlar kehanet değil ki. az çok dünyayı takip eden herkes bunların olası şeyler olduğunu biliyor. kısacası tamamen saçmalık. zaten yıllar önce ölen bu kadının böyle şeyler söylemediği de ortada, haberi yazan arkadaş izlediği filmlerden etkilenip ileride şunlar olacak diye döşüyor kendi kehanetlerini, başlığa da "baba vanga'dan korkunç kehanetler" yazdı mı gelsin yüzbinlerce tık. -gülücük-

29.07.2019 10:27
 1. Telomer

  son yılların meşhur genetik terimi.

  bir insanda 7 bin telomer tekrarı varsa ne yaparsanız yapın o kişi 35 yaş civarı ölecektir. 20 bin telomer tekrarı varsa da kanser,kaza, cinayet vs olmadıkça ve sağlıklı beslenme, spor yapma, stressiz yaşam gibi etkenlerle desteklenmişse 115 yaşını görecektir.

  "kanser hücrelerinin aslında bir hastalık olmadığı, evrimin mutasyonlar aracılığıyla ölümsüzlüğü denediği" iddiası da buradan çıkar. fakat bana göre bu düşünce temelden sakat, evrim bir bireyin ölümsüz olup sonsuza kadar kaynak tüketmesini asla hedeflemez. çünkü aynı bireyin ölmediği sınırlı kaynaklara sahip bir doğada, yavrusu, yavrusunun yavrusu,... diye gidecek ve yeni gelene yer açılmadığı için bu zincir tüm ekosistemin çökmesiyle sonuçlanacaktır. evrim -belki de- bunu öngörerek telomerleri çeşitli sebeplerle bir süre sonra bitecek şekilde tasarlamıştır. yani kısacası ölmeye programlanmış durumdayız.

   
 2. replikleriyle ünlü kişilerin hayali program isimleri

  en şahanesinin "dikiştutmaz sabri ile dinleyin ulan develer" olacağını düşündüğüm program adları.

  "abdullah gül ile insan gerçekten hayret ediyor" var mesela. böyle çok çok ilginç şeylerin yapıldığı bir reality show olabilirdi adına bakınca.

  "arda turan ile adamlığa giriş/adamlık dersleri" de olabilir. delikanlılığın kitabının nasıl ustalıkla yazıldığını gösteren bir mini belgesel canlandı gözümde.

  "volkan demirel ile evinden aldırmaca" var, böyle bir aileyi evlerinden aldırıp bir yerde gözaltında tutuyorsun. işte program ekibi evi boya-badana, dekor vs. ile değiştirip daha sonra aileyi gözleri kapalı bir şekilde tekrar eve getiriyor, aile şaşırıyor, sevinçten ağlıyor falan.

  "ozan güven ile kaç yaşındasın sen?" bunu da böyle hani şu 4-5 yaşındaki çocuklara soruların sorulduğu programlara benzettim. ozan güven sunucu, işte yarışmacı sorulara verilen cevaplara göre çocukların yaşını tahmin ediyor.

   
 3. abd nin bizim dostumuz olması

  doğru olmayan ifade.

  bununla beraber düşmanımız da değildir, olmamalıdır. zaten birkaç yüz yıldır aklı başında politikalarla yönetilen hiçbir ülke, bir başkası için dost veya düşman sınıflandırmasını yapmaz. halkımız dünya siyasetini, iki rekat namaz kılıp bizans'a savaş açan battal gazi gibi takip ettiğinden belli başlı birkaç ülkeyi sonsuza kadar düşman sayar ki akıllıca bir şey olmadığı ortada.

  çok eski bir ingiliz politikacının meşhur bir veciz sözüyle; "ingiltere'nin daimi dostları yoktur. ingiltere'nin daimi düşmanları da yoktur. ingiltere'nin daimi çıkarları vardır." realpolitik, olay budur.

   
 4. 40 yıllık türbenin gladyatör mezarı çıkması

  hiç şaşırmadığım vasat olay.

  bakın denemesi bedava, elinize bir kağıt alın, arapça bilen birine(veya biliyorsanız kendiniz) "bu kağıdı eline alanın..." diye başlayıp ana avrat dümdüz giden envai çeşit küfürleri arapça harflerle sıralayın ve işlek bir sokakta yere atın. büyük olasılıkla birkaç dakika içinde birisi eline alıp öpüp başına koyup yüksek bir yere koyacaktır, bizde böyle bu işler. en ufak bir sorgulama, araştırma zinhar gereksizdir.

  lan bir de bu herif onlarca kişiyi kılıçtan geçirmiş, roma savaş tanrısı mars'ın adını yüceltmek için rakibini öldüreceğini haykırmış, içki-zina gırla döndürmüş katıksız bir pagan olmalı, bizimkiler de bu şahsın kabrinin önünde bundan şefaat falan dilemiş, çocuğunun sınavının iyi geçmesi için dualar etmiştir, fıkra gibi, hahahaha.

   
 5. bilinen en büyük yıldız

  abartılmış balon bir yıldız olduğu her halinden belli olan vasat yıldız.

  durun durun, hemen gömdüğümü zannetmeyin zira bu dev yıldızlar gerçekten de balon gibidirler, 100-200 milyon yıl gibi, kozmik takvimde "gencecik yağız delikanlı" denecek yaştayken nalları dikerler. bakın mesela bu devlerin yanında atom karınca kadar kalan güneşimiz ise 4.6 milyar yıldır köy muhtarı gibi "buraların ağası benim" havasında, elleri arkadan bağlamış şekilde geziniyor ve yaklaşık 4 milyar yıl daha da gezinmeye devam edecek.

  bu arada başlığı açan reyizin yazdığı yıldızdan büyüğü bulunmuştu o başlığı daha açmadan önce, bilgiyi güncellemek gerek. şu an için bilinen en büyük yıldız "uy scuti" dir efenim, yeterince gözlem yapılırsa ondan daha büyüğü ve ondan daha büyüğü ve ondan daha büyüğü... diye sürekli daha büyüğü bulunacak ve rekor tazelenecektir.