1 2 3 4 5 6 7 8

Colonel Hans Landa

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

430 entry 13 konu 50 puan
15.05.2020 18:10 son işlem tarihi takip etme takip et

ücretsiz izindeki öğretmenlerin göreve dönme istekleri

milli eğitim'in ve diğer bazı kamu kurumlarının içindeki parazitlerin devlet tarafından tokatlandığını gördüğümüz başlık.

dünya ve ülkemiz ciddi bir pandemiyle karşı karşıya, belki milyonlarca insan işini kaybedecek, işe gitmese/iş yerini açmasa evini geçindiremeyecek milyonlar var ama bu premsesler de yasal mevzuatın normal şartlardayken tanıdığı bazı hakları, şu anki olağanüstü durumda kullanarak devleti soyma peşinde.

köy, yangın, saç taramak...

31.03.2020 13:45
 1. Sözlüğümüzün başka sözlükler gibi eğlenceli olmaması

  bir gerçeğin dile getirilmesi hükmündeki başlık.

  ekşi sözlük, sözlük formatının dünyadaki ilk örneğidir, emekli büyükelçiden 15 yaşındaki ergene kadar çok çok geniş bir yazar ağına sahiptir. ekşide aktif bir günde, 1 saatte yazılan entry sayısı buranın 1 yıllık entry sayısından fazladır. kaliteli içerik oranı düşse de herhangi bir konuda uzman birilerinin mutlaka olduğu eşsiz bir platformdur. aklınıza gelecek en alakasız, "bu konuda yazan olmamıştır" diyeceğiniz şeyle ilgili gidin ekşide arama yapın, %99,9 olasılıkla birkaç entry vardır. gündem olan birçok şeyin tohumlarının ekşiden atıldığını veya ekşiden duyurulduğunu takip edenler iyi bilir.

  inci 2009-2010 civarı geneli ünv. öğrencisi olan bazı ekşisözlük yazarları tarafından şahlandırılmış bir oluşumdu. ekşide döndüremedikleri geyikler ve küfürler oranın standardıydı. birçok canlı yayına saldırı( kendileri ziyaret diyordu) yaparak şöhretlerini arttırdılar. o dönem dillere pelesenk olan birçok sözcüğü ve sloganı bu gençler buldu. trabzonspor taraftarının "bize her yer trabzon" sloganına karşın kendilerinin desteklediği başakşehir için "bize her yer deplasman" sloganı hala aklımda.(başakşehir'in hiç taraftarı yoktu, kendi evlerindeki maçlarda bile destekleyen 50-100 kişi falan anca oluyordu) pek tabi o zeki ünv gençliğinin aslında kendilerini eğlendirmek için yaptığı şeyler inciyi iyice ünlü yaptı, ergenlerin dolduğu berbat bir yer haline evrildi. yıllardır adını duymuyordum desem yalan olmaz, zaten misyonunu(!) da tamamlamıştı.

  uludağ sözlük de diğer tüm sözlükler gibi ekşi klonuydu. uludağ ünv. öğrencilerinin yazdığı bir mecra olarak başladıysa da daha fazla yayılmıştır. kalite olarak, ekşinin fersah fersah gerisindedir ve bence ekşiye bir alternatif değildir, hiç olamamıştır.

  burası ise, düzenli entry giren belki anca 10-15 kişinin olduğu gayet tenha bir yer. diğerleriyle en başta bu konuda kıyaslanamaz. ayrıca sonuçta burası genelde memurların takıldığı bir site. ortalama bir memurun dünya görüşünde "sözlük" gibi bir platforma yer olduğunu pek sanmıyorum, gereksiz ve boş iş olarak görüyor olabilirler. zira günde binlerce kişinin ziyaret ettiği bir sitede, herkese açık bir bölüm var ve bu bölümü sadece 10-15 kişi kullanıyor. insan gerçekten hayret ediyor.-gülücük-

   
 2. aşı vurulmaya gerek yok

  grip aşısı açısından haklı, devletin zorunlu tuttuğu(ama bu aşı karşıtlarının devlete dava açarak vurdurmaktan kaçındığı) aşılar için tartışmasız bir şekilde haksız söylem.

  grip aşısını ayrı tuttum, çünkü virüs dediğin şey çok kolay mutasyona uğrayabilen bir varlık, koronavirüs için bile kısa vadede -1 yıl- en büyük umut mutasyon geçirip gücünü kaybetmesi. dolayısıyla bir kış dönemi için yaptırdığın grip aşısı bir sonraki yıl hatta o kış dönemi için bile koruyucu olmayabilir.

  ancak çocuk felci, verem, tetanos, kuduz, hepatit gibi birçok hastalık için ise kesinlikle cahilce bir söylem olacaktır. hadi sıkıysa aşı karşıtı bir kişi kuduz bir köpek tarafından ısırılsın da aşıyı reddetsin, sizi temin ederim ki yapmayacaktır.

  aşının içinde sizi gerizekalı yapan bir madde yoktur, siz doğuştan böylesiniz. sizi kısır yapan bir şey de yoktur, lan her yıl 1 milyon nüfus artıyor bu ülkede, ne kısırlığı olacak?

  son olarak kişisel bir tespitimi de ekleyeyim, bu "aşı olmaya mecbur değiliz"ci tipler genelde aynı zamanda "düz dünya"cı tipler oluyor, yani benim karşılaştığım birkaç aşı karşıtında bunu gözlemledim.

  eğitilmezsiniz.

   
 3. kadir mısıroğlu

  benim için karşımdaki kişiyi ciddiye alma/almama turnusolu olan şahıs.

  bir kişi bunu beğeniyor, takip ediyor, üstad vs. diyorsa o kişiyi ciddiye almam. sonuçta stalin'in kızıl orduda bulunan müslümanlara "kumlara ayet-el kürsi okuyup alman uçaklarının üzerine serpin" talimatı verdiğini iddia etmiş bir adam. (bu iş için kaç ton kum kullanılacağı, o kumların gökyüzünde vızır vızır dolaşıp ölüm saçan uçaklara nasıl denk getirileceği takipçilerinin hayal gücüne bağlı)

  kaynaksız konuşmam diyen adamın kaynağı "sovyetler birliği mareşali Georgiy Jukov" şaka lan şaka, bu birinden duymuş, o duyduğu adam da 2.dünya savaşında bulunmuş birinden duymuş, tahminen rütbesi er ya da onbaşı, gerçekten de kesin ve çok net bir kaynak. stalin almış bunu karşısına ve demiş ki, sayın onbaşım zor durumdayız, kumlara ayet-el kürsi okuyun, sizin peygamber mekke'den medine'ye giderken düşmanlarına böyle yapmıştı, siz de yapın. hahahaha lan bu adam herhangi bir dinden medet ummaktansa moskova'nın düşmesini tercih edecek kadar din karşıtı ama fesliye göre islam tarihinden örneklerle müslüman askerleri tavlamaya çalışıyor, bunu stalin yapıyor, üstelik sadece feslinin kaynağı olan düşük rütbeli askeri muhatap alıyor, koca kızıl orduda bu konuyu bilen başka kimse yok, fıkra gibi.

   
 4. kim jong un'un öldüğü iddiası

  henüz teyit edilmemiş iddia.

  kuzey kore ki dünyanın en büyük açık cezaevidir bana göre, bir derebeyinden kurtulduğunda derebeylikten de kurtulacak olsa sevinirdim ama tombik reyiz gider gumbik başgan gelir. çin ve rusya bu tiranlığın yıkılmasına karar verene kadar gariban kuzey kore halkı bu distopik ülkede yaşamaya devam edecek.

   
 5. Pasaportumdan bu kara lekeyi nasıl silerim

  bu kişi için yine havacılık tarihinde ilk kez yapılacak "bingöl-wuhan" seferiyle anında silinecek vasat leke.

  lan otobüs turuyla avrupa'da 10 ülkeyi 2 günde gezen(!) tipler buraya gelince habsburg, bourbon, romanov vs. hanedanı üyesi gibi kasılıyor, kimliğine baksan çorum,niğde falan yazıyordur. deden daha 20 yıl önce eşekle seyahat ediyordu, sanki japon imparatorunun torunu, peh.