1 2 3 4 5 6 7 8

10 Kasım

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu günün 77'nci yıl günü. Sonsuzluğa uğurladığımız yüreğimizde ölümsüzlüğü ile var olan büyük ATAM.

   
 2. her geçen gün üzüntüsünü daha çok hissettiğim , türk kadınına en çok değeri vermiş, kadına seçme ve seçilme hakkını neredeyse tüm avrupadan önce vermiş, ulu önderin ölüm yıl dönümü.

   
 3. Üzerinde yaşadığımız ülkeyi liderlik vasıflarını kullanıp halkın da desteğini alarak isgalci devletlerden kurtaran, ülkenin başından saltanat ve halifelik belasını defeden, ülkeye demokrasi ve cumhuriyeti getiren, ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine taşıyan, kadınlara verdigi haklarla kadınları ikinci sınıf vatandaş olmaktan kurtaran, kadınların erkeklerle her alanda eşit hakka sahip olmasına olanak sağlayan, yokluğunun hiçbir zaman doldurulamayacağı en cok da kadınların çok şey borçlu olduğu liderler lideri Önderimizi Atamızı sonsuzluğa uğurlandığımız o kederli günün yıl dönümü. Bedenen aramızdan ayrılsan da bizlere miras bıraktığın büyük eserin Türkiye Cumhuriyeti biz gençlere emanet.

  "Benim naciz vucudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." Mustafa Kemal Atatürk

   
 4. Atatürk'ü an(la)ma günü..

  Bir ölümlünün ölümsüzleştiği gün..

   
 5. ulu önder mustafa kemal atatürkün aramızdan ayrılışının yıl dönümü olan gün. her daim saygı ve minnetle anacağız kendisini.

   
 6. Ulu önder, büyük devlet ve siyaset adamı, dahi asker, hakiki milliyetçi ve samimi vatansever Atatürk'ün, aramızdan madden ayrılışının yıl dönümü. Manevi olarak halen aramızda, kendisini şükran ve rahmetle anıyorum.

   
 7. zamanın en çok durmasını istediğim günün ertesi günü..

  bazı borçlar vardır, ödeyemezsiniz..

  iyi ki geçmişsin bu dünyadan..

   
 8. bugün 10 kasım, gazi mustafa kemal atatürk'ün aramızdan bedenen ayrılışının 81.ci yıldönümü...bedenen ayrılmak her faninin tadacağı bir gerçek.ancak o, yıllar akıp giderken dahiyane fikirleriyle ve kutsal mirası türkiye cumhuriyeti ile ölümsüz bir şekilde ebediyyen yaşayacaktır.kendisinin de söylediği gibi;

  "beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.

  iki mustafa kemal var. biri ben, fert olan, fani olan mustafa kemal. ikinci mustafa kemal'den ise ancak "biz" diye bahsedebilirim. yani sizler, çalışan köylü, uyanık, münevver, milliyetperver vatandaşlar... İşte o mustafa kemal ölmez."

  ruhu şad olsun, nur içinde yatsın.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.