1 2 3 4 5 6 7 8

microoop

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

1,493 entry 460 konu hiç puanı yok
04.07.2021 04:38 son işlem tarihi takip etme takip et

eve varınca yazarsın

Şu an acayip şekilde eve geldim ben yazasım var ama size yazayım bari, eve geldim ben.

Tanım: Biz hep eve kadar bıraktığımız için şimdiye kadar hiç kullanmadığımız tembih sözü.

30.05.2021 02:33
 1. Ben gamlı Hasan sen Sebahat dinle de vazgeç

  Prozodisi bozuk İstiklal Marşımızı veya Yıldırım Akbulut'un Sabile fıkrasını hatırlatan başlık, ama gerçek. Gençken Sezen Aksudan "Her Şeyi Yak" mırıldanırken, vardır bizim de "yokluğun davarlığın da yetmiyor" dediğimiz. zaten sezen de öyle söylüyor. Allahtan ilerleyen yaşlarda akıl erdi de Buna gülüp intihardan döndük çok şükür.

   
 2. dünya fenerbahçeliler günü

  Canerin asist, gökhan gönül?ün de gol atarak kutladığı anlamlı gün. Beşiktaşlılar olarak diyoruz ki; Doğum günün bana geldiğin gündür.

   
 3. tüvtürk'ün zammı

  hastanede profesörden randevu alıp muayeneye gidiyoruz 435 lira para vermiyoruz. üstelik tüvtürk gibi 10 dakika değil, en az bir yarım saat muayene ediyor. insanın araba olası geliyor yemin ediyorum. ondan sonra sahibim düşünsün banane..

  Tanım: Otomobillerin insanlardan daha değerli olduğunu düşündüren artış.

   
 4. ayasofya'nın ibadete açılması

  bazı yanlış söylemlere neden olan durumdur. şimdi şöyle düzeltelim. ayasofya kiliseden değil, müzeden camiye dönüştürüldü ki buna bir itirazımız yoktur. kiliseden camiye 600 yıl önce dönüştürülmüştü zaten. eğer bununla ilgili bir sıkıntısı olan varsa bu konuyu fatih sultan mehmet han ile çözmeleri gerekir. yani pek muhatap alacağını sanmam ama yine de denemekte fayda var diye düşünüyorum.

   
 5. çekip gitme isteği

  sadece mekanlardan değil daha çok hissiyatlardan..

  tanım: kalacak bir sebebin olmamasının getirdiği çaresizlik hissi. çekip gidersiniz tamam da ya gidecek başka bir yeri kalmayanlar?

  bir sonraki level için;

   
  (Bkz: yorganı kafasına çekip uyuyanlar)

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam