1 2 3 4 5 6 7 8

microoop

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

1,493 entry 460 konu hiç puanı yok
04.07.2021 04:38 son işlem tarihi takip etme takip et

çedene

bize çocukken; "menengiç ayrı, kenevir tohumu ayrıdır, Kenevir tohumunu fazla yerseniz kafa yapar evladım" derlerdi elazığ'da. ama bilmezlerdi ki Ocağı yakarken "çıt çıt çıt çıt" yapınca çedene de sar bedeni bedene dünya dolu yar olsa da alacağım bir tane diye eşlik eden çocuklardık zaten. kafa güzel olsa ne, olmasa ne. çok da fark etmiyordu yani o zamanlar bizim için. iyi hoş, on beşinde sevdalanmış, kızı eller almış bu da kara sevdadan olasılıkla dama çıkıp çıt çıt çıt bunlardan çitleyip dünya dolu yar olsa da alacağım bir tane diye türkü yakan da pek aklı başında sayılmaz ya o da ayrı bir başlık konusu..

Tanım: çıtlık da budur, çitlenbik de budur, bıttım da budur, menengiç de budur.

30.10.2020 14:15
 1. yorganı kafasına çekip uyuyanlar

  yokmuşsun gibi hissetmektir.

  o yorgan zırh gibi hissedersin. sanki kıyamet kopacak ama sana bir şey olmayacak gibi, sanki ölsen bile kimse bulamayacak gibi.

   
 2. yerli otomobil

  geçtiğimiz gün sanayi ve teknoloji bakanı varank'ın paylaştığı örtülü karenin ardından kamuflajsız ilk fotoğrafını bugün gördüğümüz araç. adeta göz kırpıyor namıssız.

  27 aralıkta görücüye çıkacak olan aracın dikiz aynalarını yine göremedik ancak görmek isteyen görür hissetmek isteyen hisseder, gurur duymak isteyen duyar, ancak almak isteyen 2022'yi beklemek zorundadır.

   
 3. asansör müziği

  kim seçiyor bilinmez ama insana her seferinde durduk yere hayatın kocaman bir aldanmışlık olduğunu sorgulatan melankolik melodilerdir.

  zaten bir uçak içinde beklerken çalanlar, bir de bu asansörler. varmış gibi görünen ama aslında olmayan gerçek gibi, hep bir derin düşünceler, hep bir uzaklara gitme isteği.. başıma iş açacaklar hissediyorum, hayırlısı bakalım.

   
 4. şifre

  Her seferinde büyük küçük duyarlı en az iki harf ve minumum dört rakamdan oluşan altı ayda bir yenilenmesi gereken ve yenileyince de son 3 şifre ile aynı olmaması gereken harf rakam grubu. Yetti vallahi yetti hem canıma hem günüme. Dağınık bir adamım zaten. En gerekli olduğu zamanda değiştirmemizi istemiyorlar mı, çıldırıyorum. Neyse ki anne kızlık soyadımız var. Canım anne kızlık soyadı

   
 5. letgo

  dolabımda öylece duran kullanmadığım eşyalarımı internette satmaya başladım ama sonra bir anda farkettim; öyle bir bataklığa düşmüşüm ki kullandığım şeyleri bile satar hale gelmişim. mesela az önce hemen hemen her gün kullandığım saatimi sattım. benim artık satacak bir şeyim kalmadı sizin varsa ben satayım sizin için.

  tanım: yeni iş kapısı