1 2 3 4 5 6 7 8

Güney Kore

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. uzak doğu ülkesi. demokrasi yarışında bir çok avrupa ülkesini geride bırakmıştır. siyasileri sorumlukluk almalarıyla ünlüdür.

   
 2. Elektronik olarak samsung ve lg gibi markaları olan, otomativ olarak hyundai ve kia modelleri olan, kore savaşında yardım ettiğimiz kardeş ülke.

   
 3. başkenti seul olan ülke

   
 4. "emek, çalışmak ve üretmek" terimleriyle çağ atlamış ülke.. dünya piyasasında iki dev markasıyla (samsung, Hyundai) Avrupa markalarını titreten, yıldızı 20 senedir parlayan ülke.

   
 5. başkanlık sistemine göre yönetilen ve on altı idari bölüm içeren bir cumhuriyettir. Ayrıca ülkedeki yaşam standartları çok yüksektir ve Güney Kore gelişmis ülke satüsüne sahiptir. Ülke Asya'nın en büyük dördüncü ekonomisine ve dünyanın en büyük 15.ekonomisine sahiptir.

   
 6. araba üretmeye türkiyeden sonra başlayıp dünya piyasasında sağlam yeri olan 2 tane otomobil markasına sahiptirler ayrıca samsung renaultaya motor desteği vermektedir.

  kısa sürede kat ettikleri yol takdire şayandır adamlar resmen teknoloji üretiyorlar.

  bizim ürettiğimiz ise ;

   
  (Bkz: 3 çocuk yapmak)
 7. spoiler

  kabin görevlisini kovdu diye kızına halktan özür dileten bakana sahip ülke.

   
  (Bkz: Helal olsun)
 8. savaştan sonra çok geri kalmış; ilerlemek için bir politika belirlerken ilk olarak eğitim sistemini düzenlemeyi daha da sistemleştirmeyi seçerek şuan da dünyada bilimin, teknolojinin ileri düzeye ulaştığı, ekonomik açıdan da güçlü bir Uzakdoğu ülkesi.

   
 9. türlü sapkınlıkların döndüğü bir başka güneydoğu asya ülkesi. daha beteri için (bkz: japonya )

  şimdi bu çekik gözlü kardeşlerimizin anlamaktan çok ama çok uzak olduğum bir kültürleri var,gerçi son 50 yıldır ağır amerikan kültür emperyalizmine maruz kalarak yitirmekte oldukları o anlaşılmaz kültürlerindeki insani değerlerden de hızla koptuklarını düşünmekteyim.

  insan denilen canlı türünün açık ara farkla en değersiz olduğu yer ,kanımca güneydoğu asyalı çekik kardeşlerimizin ülkeleridir. birkaç sene önce bir video izlemiştim,güney kore'de bir sosyal deney. 2 kişi(biri gayet yakışıklı ve beyaz tenli,diğeri de pek de yakışıklı olmayan ve yanılmıyorsam baya esmer biriydi) sokakta rastgeldikleri insanlara elindeki kağıtla bir adres soruyorlardı. esmerin yüzüne kimse bakmazken beyaz tenli yakışıklıyı neredeyse adrese kadar götürecekti birçoğu,üstelik kadın-erkek farksız.

  yine aynı şekilde psikopatlıkta kesinlikle dünyanın 1 numarası olan japonlar, birkaç sene önce suriye ve daha öncesinde ırak'ta para verip,ellerinde uzun namlulu silahlarla insan avlama işine(!) girmişti. adamlar bildiğin bilgisayar oyunu oynar gibi insan avlıyorlardı yahu!

  gelelim yine güney kore'ye,bunların atarlı kardeşi kuzey kore'nin psikopatlık seviyesini uzunca anlatmaya gerek görmüyorum.daha geçenlerde,amerikalı akılsız bir turist,sadece 1 (bir) adet kuzey kore parti afişini gizlice çantasına koyup ülkesine dönmek isterken bu fiili anlaşıldı ve tam 15 (on beş) yıl kürek mahkumu olmasına karar verildi,bu yeterli bir örnek.

  gömdüğümüz yeter,biraz da övelim,son 30 yılda inanılmaz bir ivmeyle dünyada teknoloji konusunda diğer psikopat kardeşleri olan japonya'yı yakaladılar. bugün sokakta sorsan, televizyondan çamaşır makinesine,klimadan otomobile,telefondan laptopa herhangi bir teknolojik alet için akla gelen 4-5 markadan en az bir kore malı olur sanırım.

   
 10. En sevdiğim ülke. Bilime teknolojiye eğitime önem veren çalışkan insanların ülkesi. Müzikleri, filmleri ve dizileri çok güzel. Özellikle dizi muziklerine bayiliyorum. Ulkemizde gisterilen dizilerin bir kismi koreden araklama

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.