1 2 3 4 5 6 7 8

sofestai

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

2,366 entry 149 konu hiç puanı yok
13.04.2018 09:48 son işlem tarihi takip etme takip et

kırlangıç çığlığı

Ahmet Ümit'in seri katilli yeni bir başkomiser nevzat macerası.

300 bin adetlik ilk baskı sayısıyla Everest yayınlarından çıkmış. bu, okuma oranının düşük olduğu ülkemiz için hayli dikkat çekici bir rakam. ancak bana kalırsa roman daha fazlasını da satacaktır.

seri cinayet olgusu bizim toplumumuza biraz yabancı olsa da romanda aynı zamanda çocuk tacizcileri, Suriyeli göçmenler, organ mafyası gibi tanıdık sorunlarımız da var.

yazarın "vicdanını yitirmiş bir dünyadan başka nedir ki cehennem? sorusunun ardına düştüğü bu eseri de diğer kitapları gibi çok satanlar arasında yerini alacaktır.

12.04.2018 15:41
 1. kadınsı erkekler

  feminen erkekler.

   
 2. çatmak

  üzücü, kızdırıcı veya şaşırtıcı olaylarla karşılaşmak.

  örneğin; "çattık belaya, derdi nedir bu kızın anlamıyorum." gibi...

   
 3. Şato

  cemil Meriç'in kırk ambar kitabında; Nietzsche'nin Zerdüşt'ü ile birlikte fantastik hikaye olduğunu dile getirdiği kafka eseri. bir çeşit hayali serüven hikayesi. romanda anlatılan macera araç konumunda, asıl amaç yazarın felsefesini ortaya koyması...

   
 4. sevgili yoldaş kurbağalar

  yavaş yavaş çocukluğunuza doğru yolculuğa çıktığımızın bilmem farkında mısınız?

  ikinci defadır çocukluğunuzda okuduğunuz kitaplara kalem sallıyoruz. sanırım sizin kilometre taşlarınızı yakalamaya başladık. (gülücük)

  tanım: hitabı ilk okuduğumda ve yazarın adını da eşleştirince aklıma yeşil parka modasını takip eden sosyalistleri getiren tanımlama. ayrıca içimden bu sıcak havalarda sevgili yeşil başlı gövel ördek kardeşlerim hitabını daha çok tercih edeceğimi geçirdiğimi itiraf etmeliyim. düşünceliyim n'palım... yazarlar için sözlükte kendi haline bırakılmalılar kategorisi açılmalı bence.(gülücük)

   
 5. sevgili yoldaş kurbağalar

  aynı adla bir şiir kitabı varmış, bilmiyordum, aydınlandım.

  ancak asıl merakım omayraaa yazar kişisinin hitap ettiği kurbağalar. kurbağalar yokuş tırmanırlar mı sayın omayraaa? (gülücük)