1 2 3 4 5 6 7 8

akademikbaytar

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

934 entry 234 konu hiç puanı yok
24.01.2020 21:22 son işlem tarihi takip etme takip et

şevkat yerimdar effects

sinema ve televizyonculuk sektörünün hayatımıza kattığı bir karakter olan şevkat yerimdarın ortaya çıkışından sonra şefkat kelimesiyle karakterimiz şevkat'ın adının karıştırılması durumu.öyle bir etkidir ki şefkatin nasıl yazıldığını hatırlayabilmek için imla kılavuzuna başvurmanıza sebep olur.

sözlükte kendim dahil bir kaç kişinin bu şekilde etkilendiğini düşünüyorum.

'şefkat şeklinde yazılmıyor muydu o kelime yahu'

24.01.2020 09:49
 1. zuhal topal

  kafa bir insan. önceki dönemlerde izdivaç programında yaşanan korcan cinemre vakasını gayet esprili tarzda idare etmiştir.esprili olsa da kaynanalar anksiyete nöbetleri yaşamasına sebep olacak gibi görünüyor.

   
  (Bkz: swh)
 2. ayla

  kıskanç dış mihraklar yüzünden oscar aday adayı olamayan film.

  hele bi aday adayı olsaydı oscar goes to ayla'ydı banko.yine dış mihraklar, yine dış mihraklar.dış mihrakların ardı arkası kesilmiyor yıllardır.babadan oğula nesil bunlar

   
 3. vesile olmak

  isminizin Vesile olarak koyulduğu andan itibaren geçen süreyi ifade eder.ismi koyan kişiyse birinin isminin Vesile olmasına vesile olur.bir küçük vesileception meselesi

   
 4. hayvan hakları

  hayvanları çok sevdiğim için veteriner hekim oldum ve hatta hayvan haklarına çok önem verdiğim için deney hayvanları laboratuvarında çalışmaya başladım. hayvanlar üzerinde deneyler yaparak nasıl oluyor bu demeyin biraz açıklamaya çalışayım.

  sadece hayvanların değil tüm canlıların merhametsizliğe maruz kalmadan yaşama hakkı var.doğada kırda gördüğümüz hayvanlara özellikle merhametsiz davranılmadığı sürece yardımda bulunmak yıllar içinde olumsuz sonuçlara sebep olacaktır.evrim bu canlıları yardıma ihtiyaç duymadan kendi başlarına ya da kendi kolonileriyle beraber sorunsuzca yaşayabilecek noktaya getirmiştir.biz bu canlılara yardım ettikçe evrim tersine çalışır ve yıllar sonra bu hayvanlar yardıma muhtaç hale gelir. domestic felisler ve canisler insanların yaşadığı yerlerde insanların artıklarını yiyerek evcilleşmeye başladı.zaman içerisinde bazı ırklar tamamen evcilleşerek yardıma muhtaç hale geldi.hatta bu ırkların melezlenmesiyle onlarca yeni ırk meydana geldi.bugünkü evcil kediler köpekler kuşlar vs vs vs. moleküler biyoloji ve genetik çalışmaları yapan bir veteriner hekim olarak söyleyebilirim ki; sadece duygusal tatmin sağlamak için bir evcil hayvan edinmek, muhtaç olmayan hayvanlara yardım etmek, evrilerek gelişimine devam eden hayvanlar aleminin gelişimine vurulan baltadır, bunu böyle bilesiniz.

  bunlarla beraber insanlar hayvanlara da muhtaçtır.gelişen teknolojiyle hayvanlara bu muhtaçlığın seviyesi azalsa da halen hayvanlar insanlık için olmazsa olmazdır.artık hayvanların postuna muhtaç değiliz ama en önemli protein kaynağımız hayvansal gıdalar.binek olaraksa kısmen muhtaçlık devam ediyor.moğolistan steplerinde yaşayan birinin ulaşımını motorlu taşıtlarla sağlanması beklenemez mesela.ve ayrıca deneysel çalışmalar için de muhtacız.hastalıklarla boğuşuyoruz bu hastalıklara çareyi sadece gönüllü insan denekler üzerinden yürütülmesi mümkün değildir malesef. kimse yoktur ki hasta olduğunda ihtiyaç duyduğunda modern tıbbın nimetlerinden faydalanmak istemeyen.işte bu nimetlere ulaşabilmek için süregelen çalışmalar devam edip gitmektedir.çalışmalarımızın da şimdilik ana denekleri hayvanlardır.umarım ilerleyen yıllarda canlılara ihtiyaç duymadan denemeler yapılabilir.

  işte ihtiyaç mı yoksa zevk mi noktasında hayvan hakları devreye girer.kürklere ihtiyaç olmadığı halde bugün hayvanlar avlanıyorsa bu zevk için bir cana kıymak oluyor bu işi yapan kişiyse katil.baya bildiğinizin insanı öldüren bir katil gibi.protein için hayvanlara muhtacız hayvanlar kesilerek soframıza gelmek zorunda ancak ayı gibi et yiyerek ihtiyacımızdan fazla protein alarak beslenmek için entansif tesislerde hayvan yetiştirmek hayvan haklarına saldırı oluyor.ayı gibi et yiyenler de bu vahşetin sebepleri ve suç ortakları.biz ayı değiliz insan gibi et yiyin.

  hayvan hakları konusunda insanın ihtiyaçlarını göz ardı etmemek gerekir ve hayvan hakkı olarak kabullenilen şeyin hayvana mutlak fayda yarar sağlaması.

  yabani hayata en ufak müdahalede bulunmak da hayvan haklarının ihlalidir.bu canlıların evrimsel süreç içerisinde gelişim hakkına müdahale etmeyin.merhametsizliğe maruz kalmayan hayvanlar dışında hayvanları müdahale etmeyin.

  insan doğayı rahat bırakmazsa canlıların hak ihlalleri ardı arkası gelmeden devam edecektir.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam