1 2 3 4 5 6 7 8

selerdo

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

559 entry 209 konu hiç puanı yok
26.04.2016 10:15 son işlem tarihi takip etme takip et

kamu personeline yüzde 30 indirim

yüzde otuz indirimi acaba kabarttıkları fiyatlar üzerinden mi yoksa makul fiyatlar üzerinden mi yapacaklar diye düşündüren haberdir. fiyatı üç olması gereken şeyin etiketine beş yazıp üstünü çizerek, yüzde kırk indirim yapıyoruz, damping filan diyerek, yine üç liraya satanlar var. piyasa malum ürün çok ve pazarlama algıları yönetmekle alakalı. ilkeli davranılırsa olumlu olacağını düşündüğüm indirimdir.

07.04.2016 08:56
 1. trabzonspor'un küme düşürülmesi

  anayasamızın ceza sorumluluğu şahsidir ilkesini baltalamış bir başlıktır. bireylerin işlediği suçu belli bir topluma ya da topluluğa mal etmek gaflet ve dalaleti suça bakıştaki hatadan kaynaklanmaktadır. suç ve ceza orantılı olmalıdır. masum kişilere verilecek ceza da aynı suçun tekerrürüdür.

   
 2. Cumhurbaşkanımız gizli kahramanımızdır

  hizmetleriyle öne çıkan bir devlet adamına, kendi statlarının yapım aşamasındaki büyük yardımlarından dolayı bir kulüp başkanının haklı teşekkürüdür. birileri kızar söylenir ama işi yapan ve iş bitiren övülür. ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, şahsın görünür rütbeyi aklı eserinde. herkes bir şeyler söyler ama arena orda bir abide gibi denize nazır, pırıl pırıl ihtişamıyla her şeye cevap veriyor.

   
 3. kahraman tazeoğlu

  ortada bu kadar şair varken neden şiir yok diye sorarım bazen. bir cemal süreya'yı arar gözlerim, bir yahya kemal'i orhan veli'yi... edip cansever ne yapar acaba şimdi diye sorar, sezai karakoç'a uzun ömürler dilerim. cahit zarifoğlu abim ne kadar erken gittin. erdemli şair erdem bayazıt, nerede şimdi... çok mu uzaklarda çok mu... hayır aslında yaşayan bir edebiyat atlası bırakıp gitti niceleri, sorun biraz da okur sorunu... kaliteden taviz vermek, her çiçekle böceği bir araya getireni şair bellemek, bu değil aslında edebiyatımızın hali pür melali. gerçek okurlar da var kıyılarda köşelerde. sosyal medyadan beslenmeyen evrensel kökleriyle hakiki edebiyatımızı zihinlerine nakşeden hakiki okurlarımız var. bir rüzgarda göğe yükselip yerlerde gazel olacak çınar yapraklarının gökte şık durmasına bakmayın, rüzgarlar gelir geçer, çınarlar yerinde durur. yaprak hışırtısı değil göğün mihenk taşlarıdır onlar.

  her okuduğunuzda dile gelir, her tanıdığınızda ufkunuzu daha da açarlar. referansınız yapraklar değil çınarlar olsun ki savrulmayasınız!!!

  Şiirden ekmek yiyen bir isimdir.

   
 4. ayakkabı vurması

  genellikle kundura tarzı ayakkabılarda görülen, ayakkabının çıkıntı bir noktasının ayağın bir noktasını tahriş etmesi ve bu tahrişin verdiği dayanılmaz acıdır.

   
 5. mevsiklik işçi

  özünde işsiz anlamına gelir. bulduğu işte çalışan da diyebiliriz. iktisadi tanım olarak belirli mevsimlerde çalışan, tarım ya da inşaat işçileri gibi işçilerdir.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam