1 2 3 4 5 6 7 8

trabzonspor'un küme düşürülmesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. türk futbolunun rahat nefes alması, sahalarda acayip olayların olmaması adına - en azından süper ligde - yapılması gereken adımdır.

   
 2. trabzonsporun küme düşürülmesi olmaması gereken başlıktır. Velevki trabzonspor olaylar neticesinde küme düşürülecekse fenerbahçe ala düşmesi gerekir. polis arabası yakan fenerlbahçe taraftarlarıydı, sahaya olduğu gibi inen koltuklarla saldıran yine fenerbahçe taraftarlarıydı. bir tane değil sürüsüyle hemde..

  1- 82.222.152.134/fotogaleri/haber_icerik/images/2013/MAYIS/13%20mayis/fenerbahce-olay.jpg

  2- img6.mynet.com/ha7/k/kadikoy-olay.jpg

  3- i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2012/07/27/fft99_mf2473392.Jpeg

  4- https://www.youtube.com/watch?v=K2klIRaD7hc

  5- https://www.youtube.com/watch?v=SvC1mS9-gds

   
 3. bence ihtiyaç duyulmayan girişimdir.

  özellikle fenerbahçe taraftarları bunu talep etmekte haklılar çünkü ne zaman trabzon'da maç yapacak olsalar maçlar ciddi tehlike altında geçiyor. ancak bunun yerine maçların daha güvenilir statlarda oynanması veya bazen seyircisiz oynanması düşünülebilir. sırf olaylardan dolayı trabzonspor küme düşürülemez.

   
 4. saha olayları konusunda kimsenin trabzonsporun eline su dökemeyeceği gerçeği varken fenerbahçeyi bir tutmak son derece yanlış. eğer ona bakacak olursak galatasaray da kendi stadını yaktı, polislere saldırdı; beşiktaş süper finalde göçeğin yönettiği maçta sahaya indi 2 maç ceza aldı bunları bur tutmamak gerekiyor.

  trabzonsporlu taraftarların kafaları biraz farklı.

  tanım: ligin selameti,huzurlu olması için yapılması gerekendir.

   
 5. küme düşürülmenin "sadece" Trabzona mal edilmesinin ayrımcılık olacağı düşündüğüm başlıktır. denildiği üzere galatasaray kendi stadını yaktı polislere saldırdı beşiktaş seyircisi sahaya indi ama küme düşürülmedi veya düşürülmesi dahi teklif edilmedi. taraftar taraftardır her yerde aynıdır. velev ki Trabzon küme düştü, seneye tekrar lige çıkar ve avni akerde (veya o zaman akyazı'da) yaw geçen sene fenerin yüzünden küme düşmüştük denildiği zaman daha bir nefretle hırsla saldırının boyutu artmaz mı. bence ligin selameti, huzurlu olması için trabzonu küme düşüreceğinize aziz silin başkanı fenerbahçe tarihinden silin. trabzonsporlunun kafası farklıdır, lakin 12 den sonra farklı çalışur-gülücük.

   
 6. anayasamızın ceza sorumluluğu şahsidir ilkesini baltalamış bir başlıktır. bireylerin işlediği suçu belli bir topluma ya da topluluğa mal etmek gaflet ve dalaleti suça bakıştaki hatadan kaynaklanmaktadır. suç ve ceza orantılı olmalıdır. masum kişilere verilecek ceza da aynı suçun tekerrürüdür.

   
 7. Burjuva taraftar sınıfına sahip takımlarımızın yanına yakışmadığı bu karadeniz çocuklarının takımını değil düşürmek yeryüzünden silelim dediğim başlık.Yoksa pürüpak cici liğimizde statda adam mı öldürülmüş,yada başka bir statda ingiliz taraftarımı öldürülmüş, yoksa başka bir stadta teröristler gibi polislere , günlük 40 liraya çalışan güvenlik görevlilerine mi saldırılmış,polis arabalarımı devrilmiş (bunu yapanlar bide eğitimli doktorlar,mühendisler,avukatlar,öğretmenlermiymiş),Sahalara binlerce kişi mi atlamış, dünya derbisi deyip sadece bizim ülkede izlenen dev derbimizde hakemin kafasına altı dikiş atılıp maça devam mı edilmiş, su savaşlarımı yapılmış,istanbulda bir takımın şampıyonluk kutlamalarından 16 yaşındaki trabzonsporlu bir çocuğun ağzına silah sokulup öldürülmüş mü...

  Görende dünya futboluna sahaya yansımayan şikeyi icat eden ultla üst düzey ligimizde bunların hepsi oldu der.olur mu hiç öyle şey, Futbolla ilgili bir olay varsa tabiki ülkemizin kuzey doğusunda dağlarla deniz arasına sıkışmış o şehirde vardır.Diğer şehirlerimizin medeni tarafarları hiçbir şekilde olaylara mahal vermeden sağ duyulu şekilde davranır,ağızlarından değil küfür en ufak argo bir kelime bile çıkmaz.

  17 yaşındaki bir gencin yaptığı hata tabikide tüm şehre maledilmesi lazım.Diğer takımlarda hiç oluyor mu böyle şeyler.Tabikide hayır.Bunun için silelim bunları yeryüzünden.

  Bide bu trabzonsporlular şike yapan küme düşsün istiyor, ne kadar da saçma.

   
 8. sadece bununla yetinmeyip komple liglerden men edilmesi gereken durumdur.

   
 9. öyle bir sey olursa seneye alt ligde yine maçlarda sorun yasarsınız dediğim maç. gülücük

  fenerbahçenin kümeye daha yakınlaştığı durum.

   
 10. trabzonspor'un kendi uğraşları sonucu gerçekleşme ihtimali olan durum. yoksa kimse kimseyi küme falan düşüremez. çok harika bir futbolları yok, istikrarsız bir şekilde yollarına devam ediyorlar. olmadık takımlara yenilip, olmadık takımları da yeniyorlar. allah vere de fenerbahçe küme düşmeyeydi.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam