1 2 3 4 5 6 7 8

selerdo

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

559 entry 209 konu hiç puanı yok
26.04.2016 10:15 son işlem tarihi takip etme takip et

kahraman tazeoğlu

ortada bu kadar şair varken neden şiir yok diye sorarım bazen. bir cemal süreya'yı arar gözlerim, bir yahya kemal'i orhan veli'yi... edip cansever ne yapar acaba şimdi diye sorar, sezai karakoç'a uzun ömürler dilerim. cahit zarifoğlu abim ne kadar erken gittin. erdemli şair erdem bayazıt, nerede şimdi... çok mu uzaklarda çok mu... hayır aslında yaşayan bir edebiyat atlası bırakıp gitti niceleri, sorun biraz da okur sorunu... kaliteden taviz vermek, her çiçekle böceği bir araya getireni şair bellemek, bu değil aslında edebiyatımızın hali pür melali. gerçek okurlar da var kıyılarda köşelerde. sosyal medyadan beslenmeyen evrensel kökleriyle hakiki edebiyatımızı zihinlerine nakşeden hakiki okurlarımız var. bir rüzgarda göğe yükselip yerlerde gazel olacak çınar yapraklarının gökte şık durmasına bakmayın, rüzgarlar gelir geçer, çınarlar yerinde durur. yaprak hışırtısı değil göğün mihenk taşlarıdır onlar.

her okuduğunuzda dile gelir, her tanıdığınızda ufkunuzu daha da açarlar. referansınız yapraklar değil çınarlar olsun ki savrulmayasınız!!!

Şiirden ekmek yiyen bir isimdir.

12.04.2016 09:10
 1. Sneijder'in fener ağlama dediğinden beri hiç gülememesi

  sneijder denildiği zaman fenerbahçe taraftarının aklına gelecek birkaç cümleden birisidir.

   
 2. İphone 8'in 9.000-TL olacak olması

  hayranlık uyandıran her telefonun birkaç yıl sonra taş devrini andırır bir intiba uyandırması günümüz teknolojisi ve popüler kültürünün trajikomik halidir. telefon modellerinin çetelesini tutmak ayrı bir uzmanlık alanı.

   
 3. altın

  artışının veya düşüşünün iç piyasalarla pekte alakalı olmadığı, uluslararası piyasalardan doğrudan etkilenen, savaş zamanlarında ve uzun vadede etkili yatırım aracı. fırtınalı denizde güvenli liman. yatırım tavsiyesi değildir.

   
 4. orhan gencebay

  Bazılarının arabesk diye kulak tıkadığı, bazılarının da bağlamasını duyunca kulak kesildiği müzik ve sanat adamı. Farklı müzik türlerinin harmanlanmasından çıkan ve ruhta haz uyandıran tınıları vardır. Cemal Şafi'nin bazı şiirlerine nefes vermesi de cabası.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam