1 2 3 4 5 6 7 8

mesele sadece gezi parkı değil sen hala anlamadın mı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. gezi parkında marjinal grupların öfkesini artırmak, kin ve tahrik noktasında birleştirmek ve olayların daha da terörize bir hal almasını sağlamak için sözümona bir sanatçı tarafından atılmış tweettir. devletine karşı cephe alanların pozisyonunu özetler niteliktedir. üç beş ağacın gölgesine ne kadar ihanet sığdırılabilir muhasebesidir. mesele ne gezi parkıdır, ne üç beş ağaç, mesele halkın demokratik tercihlerine tahammül edememe meselesidir. zaten gezi parkı eylemleri de 17-25 aralık operasyonları da ıskatı cenin yani ölü doğmuş vakıalardır. her ikisinin de siyasi tepki olmadığını söyleyenler doğru söylemezler ve hukuki boyutlarına baktığımız zaman illegal yapıların sahne aldığı süreçleri görürüz. şükürler olsun ki devletimiz kuru gürültüye pabuç bırakmıyor, kötü emelleri olanların heveslerini kursağında bırakıyor.

   
 2. Gezi parkında yaşanan eylemlerin aslında hükümete ve devlete karşı yapıldığını ifade eden cümle. Özellikle hükümet karşıtı kesimlerin bu derece abartılı bir şekilde bir çatı altında toplanıyor olması da bence iddiayı destekler niteliktedir.

   
 3. Dogrusu " mesele ağaç değil sen hala anlamadin mi" şeklinde olan söz. 90 yıllık iktidarlarını kaybetmenin çılgınlığı içindeki eski vesayet varisi ittihatcilarin o zamanki son serüvenlerini niteleyen söz. Daha önce de 2007 yılında cumhurbaşkanı sectirmemek için cumhuriyet mitingleri yapmışlardı. Daha sonra aynı tayfa, ayni amaç için terör orgutleriyle işbirliğine kadar dümeni kirdi. Bugün ismi o donemki mitinglerle aynı olan gazeteye bakın ne dedigimi anlarsiniz. "Genç subaylar rahatsiz" manşetlerinden "genç hevaller rahatsiz" manşetlerine geçiş yaptılar.

   
 4. 90 yıllık iktidarı kaybetmek falan, böyle gizemli cümleler yerine, Atatürk düşmanıyız deyin olsun bitsin arkadaş, kasmayın bu kadar, artık kurucu lidere laf etmek suç değil, hatta ödüllendiriliyor insanlar bu sayede.

  bir de o 90 yıllık zaman diliminde özal, demirel, yılmaz, çiller, Erbakan falan. hatta mitinglerde elde kur'anla çıkan kenan evren de var, bunları ne edeceğiz ki? bunlar da mı ittihatçı gelenekten? cidden bu kadar mustafa armağanlaşmayın, olmuyor.

  reza zarrab'ın izinden gidenlerin böyle şeyler yazması kabul edilebilir bir bakıma elbet.

  tanım: Mehmet ali alabora tarafından söylenmiş bir söz.

   
 5. terörist zihniyetin itiraf cümlesi.

   
 6. Simge bir aciklamadir.

  Simgesi pedofili olan güruhlarin rahatsiz oldugu bir aciklamadir

   
 7. iktidara muhalif bir ünlünün attığı tweettir. iyi veya kötü emellerle söylenmiş olabilir. zira sözün sahibi memet ali alabora'nın başka da bir siyasi söylemini bilmem.

  ancak gezi olayları buradan yola çıkarak yukarıdaki bir yazıda bahsedildiği üzere '' üç beş ağacın gölgesine ne kadar ihanet sığdırılabilir muhasebesidir bu '' bakışıyla açıklanamayacak bir olgudur. ayrıca devlete değil hükümete karşı baş gösteren eylemlerdir.

  bir başka ifadeyle gezi direnişi / eylemleri bir sivil itaatsizliktir. asıl bu halk yıllardır pkk terörünün acı yüzüyle yalnız bırakılan bir halk olmasaydı işte o zaman '' halkın demokratik tercihlerine tahammül edememe olayları '' diyerek bir yalan anlamında yutturulabilirdi. yüzde 50 iktidara oy veren ve karşıtında yüzde 50 olarak iktidara oy vermeyen bir kesim var. yoksa uzun müddet süren bu olayların akışında planlı bir örgüt ikliminden veya örgüt teröründen bahsetmek abesle iştigal. son demlerine doğru dhkp-c ve esp'nin sokak çatışmaları hariç çok ciddi bir organizasyon var demek havanda su dövmektir, algı operasyonudur.

  olayların ilk gününden neredeyse sonuna kadar ortada bir silahlı saldırı, kamu kurumlarına yönelik saldırı veya herhangi bir suikast girişimi oldu mu ? olmadı. olduysa da iktidar partisinin bunları saklama gibi bir girişimde olmayacağını hepimiz biliyoruz.

  melih gökçek gibi kişilere kalsa bu olaylar sırbistan kökenli otpor adlı örgütün, alman istihbaratının veya herhangi bir devletin altından çıkan organize olaylar. hatta üçüncü havaalanını almanlar istemiyor ya ondan dolayı bu olaylar ondan yaşandı.

  kaldı ki olaylara yatıştırıcı söylemleriyle yanaşmayıp hatta dönemin cumhurbaşkanının yumuşak söylemlerine rağmen sokağa çıkan kitleleri hiçe sayıp tersleyerek demeçler veren dönemin başbakanı olmuştur. hadi her şeyi geçtik. gezi eylemleri dolayısıyla bir tane hüküm giyen vatandaş var mı ? ha yok paralel hukukçular hepsini beraat ettirmiştir diye düşünürsen ortada böyle bir şey olmadığını görebilirsin. ama yok bunun yerine günümüzde terör çözüm süreci safsatasıyla ülkenin başkentine yerleşmişken o dönem için gezi olmasaydı pkk bitiyordu'culara inanırım ben diyorsan mantığını sorgularım arkadaşım.

  türkiye'de demokrasi çok ileride hatta o kadar ileride ki herkes iktidar karşıtlığına rağmen içeri alınmıyor demek kolaycılıktır. zaten gezi'nin temelini oluşturan da bu asla eleştiri kabul etmeyen anlayıştır. gazeteci, eski siyasi, asker, bürokrat zaman zaman öğrencilerin muhalif kimlikleri veya söylemleri dolayısıyla içeri alındığı bir ülke olduk. sonra kalkıp bazılarına ya kusura bakmayın yanlış olmuş dedik. şu sitede veya sözlükte bile iktidara dair en ufak bir eleştiride hepimiz aynı anda paralel, hdp, mhp, chp, hain, bölücü, işbirlikçi oluveriyoruz. şimdi bu demokratik bir bakış mıdır veya fişlemeci bir kafa yapısı mıdır ?

  ve bu kafa yapısını millete her mikrofonda aşılayan zihniyet başlığı oluşturan cümleden ne kadar masumdur ?

   
  (Bkz: melih gökçek in gönderdiği mesajlar)(Bkz: gezi olayları olmasa pkk 2013'de çekiliyordu)(Bkz: faşizm)(Bkz: memet ali alabora)(Bkz: gezi parki)(Bkz: iktidar dalkavukluğu)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam