1 2 3 4 5 6 7 8

kahraman tazeoğlu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. "yani şimdi

  gözleri sana benzeyen bir kızım olmayacak mı?

  yani şimdi başkalarımı sevecek seni?"

  dizelerinin sahibi.

  her okuduğumda derin bir sızı kaplar yüreğimi.

   
 2. radyo 7 aracılığıyla tanıdığım, sesi ve şiirleri çok güzel olan, buna rağmen roman konusunda yetersiz bulduğum, sadece bir kesime hitap ettiğini düşündüren yazar.

   
 3. kendini tekrar eden yazar.

  Yeni bir eser bir öncekinin izlerini taşıyor. Yenilik adına bir şey bulamadığım için pek de okumayı tercih etmediğim şair, yazar.

   
 4. nam-ı diğer gölge diye bilinen şiir okuma ustası abimizdir.

   
 5. facebook üzerinden hoş sözler paylaşan kişi.

   
 6. milenyum çocuklarının şairi.. Atilla İlhan, Nazım Hikmet, Necip Fazıl okumayanların hayran kitlesini oluşturduğu şair, yazar..

   
 7. yeni kuşak edebiyatçılar içerisinde okunası ve hatta dinlenesi bir değerdir

   
 8. beğenilesi, okunası, tavsiye ve takip edilesi gönülden dökülen sözlerin sahibidir.

   
 9. ortada bu kadar şair varken neden şiir yok diye sorarım bazen. bir cemal süreya'yı arar gözlerim, bir yahya kemal'i orhan veli'yi... edip cansever ne yapar acaba şimdi diye sorar, sezai karakoç'a uzun ömürler dilerim. cahit zarifoğlu abim ne kadar erken gittin. erdemli şair erdem bayazıt, nerede şimdi... çok mu uzaklarda çok mu... hayır aslında yaşayan bir edebiyat atlası bırakıp gitti niceleri, sorun biraz da okur sorunu... kaliteden taviz vermek, her çiçekle böceği bir araya getireni şair bellemek, bu değil aslında edebiyatımızın hali pür melali. gerçek okurlar da var kıyılarda köşelerde. sosyal medyadan beslenmeyen evrensel kökleriyle hakiki edebiyatımızı zihinlerine nakşeden hakiki okurlarımız var. bir rüzgarda göğe yükselip yerlerde gazel olacak çınar yapraklarının gökte şık durmasına bakmayın, rüzgarlar gelir geçer, çınarlar yerinde durur. yaprak hışırtısı değil göğün mihenk taşlarıdır onlar.

  her okuduğunuzda dile gelir, her tanıdığınızda ufkunuzu daha da açarlar. referansınız yapraklar değil çınarlar olsun ki savrulmayasınız!!!

  Şiirden ekmek yiyen bir isimdir.

   
 10. 17 yaş grubundaki ergen gençlere hitap ettiğini düşündüren yazar. halbuki büyüdün artık büyük cümleler kurda, bizim düşüncelerimizi değiştir lütfen. ses tonuna hayran biri olarak yazılarını da zevkle okumak istiyorum.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam