1 2 3 4 5 6 7 8

turkca

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

92 entry 14 konu hiç puanı yok
04.01.2023 14:03 son işlem tarihi takip etme takip et

insanları ölçme yöntemleri

insanları ölçme yöntemleri değil de insanlığın ölçüm kriterleri ya da değerleri olabilirdi mesela. ancak bunun da, uzun süreli durağan değerlendirmeler,izlenimler olabileceğinin garantisi olmayabilir.çünkü evren şartları (objektif/subjektif)devamlı olarak devinim durumunda ve bu değişim,ister-istemez, belki de farkında olmaksızın insanoğlunun yapısına da yansımaktadır.bu nedenle; ölçüm yöntemlerinin içeriğini yok saymak yerinde olacaktır.

30.12.2022 10:34
 1. okuduğuna pişman olmak

  tanımlayan düşünürü anımsayamıyorum,şöyle birşey söylemiş:bir akarsuda sal üzerinde gezinirken bu salın dümen kolunu kullanmak öğrenimle ilgilidir.akarsu üzerinde gezerken,kıyı boyunca sahilde gözlemlediğin manzaralardan ve çevrenden ne kadar duygulandığın,etkilendiğin ya da hoşlandığın da eğitimle ilgilidir.

   
 2. Yılan

  bu hayvancağız da hayvan katliamı yoluyla maddi çıkar sağlayanların vahşetinden kendisini kurtaramayan masum bir varlık.bu doğal hammaddenin, bir hayli pahalı olan derisi, ayakkabı ve çanta imalatında kullanılıyor."yüksek moda"sektöründe başrol oynayan Gucci, Puma, Yves Saint Laurent gibi markaların, özellikle uzakdoğu asya'da ucuz insan gücünden de yararlanarak yüksek cirolu üretim etkinliğinde olduğu uzunca zamandır bilinen dramlardandır.

  ve; şöyle de bir bilgi:Piton yılanları, Nesli Tükenme Tehlikesi Altında Olan Türlerin Kırmızı Listesinde yer almaktadır.

  canlılığın zorunlu kıldığı gereksinimlerin dışında kalan ve bir başka varlığın yaşam özgürlüğüne kasıtlı, gösterişe ya da ego doyumuna yönelik lüx amaçlı böylesi ticaret türlerinin giderek yaygınlaşması insanlığın içini acıtıyor.

   
 3. Her entry 1 tl olsaydı

  hatta borsaya da dahil edilse,reklamlardan daha da fazla gelir elde edebilir belki mem.net, mesela ...:D

   
 4. su samuru

  yeryüzü aleminin en kıymetli kürkünün gerçek sahibi olan masum ve mazlum canlı...kürk ticareti aracılığıyla, günahsız canlı katliamının merkezinde menfaat sağlayan böylesi vahşete lanet olsun.

   
 5. dilekler

  Bugüne kadar pekçoğu olamadı...dileklerimiz 2023 yılı için de olsun...

  İnsanlar, hayvanlar, ağaçlar özgür ve sağlıklı yaşasınlar...Elimden Gelse:

  Ben isterim ki;Bulutlar ağlasın,Ama cocuklar ağlamasın,Hicbiri öksüzlük,yetimlik nedir bilmesin/duymasın.

  Ben isterim ki;Konuşsun her çiçek kendi dilince.Ama silahların kesilsin sesi.

  Ben isterim ki;Kapansın bütün kapılar karanlığa.Ama gözler kapanmasın,Sözler kapanmasın.

  Ben isterim ki;Yangınlar sönsün,Ama umutlar sönmesin.Erişsin her meyva kendi dalında,Yüreklere acı bir söz değmesin,

  Ben isterim ki;Gözyaşı gibi aksın pınarlar,Toprağın üzerinde duru berrak.Ama pınarlar gibi akmasın gözyaşı,Yeryüzünün hiçbir yerinde. Ben isterim ki;Bir yıldızlar kalsın uykusuz Gökyüzünün derinliklerinde. Ama insanlar yatıp dinlensinler,Taze bir güçle başlamak icin Güzel sabahlara,Aydınlık sabahlara.

  Ben isterim ki;Her şey Her şey ama Her şey eğilsin insanın önünde,Ama insan,insana tutsak olmasın.

  Ben isterim ki;Sevinc bol olsun, Mutluluk bol olsun, Ülkeden ülkeye giden yol olsun.

  [Resul Riza / ceviren: Ataol Behramoğlu)]

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam