1 2 3 4 5 6 7 8

kardelenhuzur

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

952 entry 212 konu 199 puan
15.04.2024 09:36 son işlem tarihi takip etme takip et

van

Yüzölçümü bakımından Türkiye'nin 6. büyük ili.Doğu Anadolu bölgesinde bulunan diğer iller gibi Van ili de tarih, doğa,kültür ve kış turizmi bakımından önemli bir potansiyele sahiptir.

08.04.2024 05:42
 1. gibi

  Edat olarak kullanıldığında "-e benzer" anlamında kullanılir .Zarf olarak kullanımlari ise;"O anda,o sırada,hemen arkasından"... "imişçesine,benzer bir bicimde"..."-e yakışir biçimde"...

   
 2. körler sağırlar,birbirini ağırlar.

  Birbirine benzeyen, aynı özelliklere sahip kişiler bir araya gelir ,birbirlerini tercih ederler .Yalancı,Yalancı ile beraber olur gibi .Kişiler aslında çoğu zaman birbirinin aynasıdır .

   
 3. karnının doymayacağı yerde açlığını belli etme

  Ne güzel ve doğru bir söz .Her insana dert açılmaz,her insanla dertleşilmez."Derdini insana değil, suya anlat. Çünkü şu alır götürür,göl biriktirir,insan ise alır,dağıtır."

   
 4. Bahar insanı kafası

  Herşeyin yeniden dirilişe geçtiği bahar mevsiminde kendini iyi hisseden insanın ruh hali ...Bahar mevsimi haşri yani yeniden dirilişi temsil ediyor adeta .. Kışın ölen herşeyin yeniden canlanması.Tam bir mucize.Mis kokulu renk renk çiçekler,bahar dallarının güzelliği, yurda yeniden dönüş yapan göçmen kuşlar, yemyeşil doğa, masmavi gökyüzü, insanın içini ısıtan güneş insanın yüreğine ferahlık veriyor...Sanırım en sevdiğim mevsimlerden bahar mevsimi .İçi içine sığmıyor insanın bu mevsimde

   
 5. Her güne bir Hadis-i serif

  "Deveni bağla,ondan sonra Allah 'a tevekkül et."(Tirmizi)

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam