1 2 3 4 5 6 7 8

kardelenhuzur

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

481 entry 105 konu hiç puanı yok
29.12.2022 00:01 son işlem tarihi takip etme takip et

enfüsi

Dilimize Arapçadan geçmiş bir kelimedir.Nefis kelimesinin çoğul halidir .Nefs şeklinde de yazılan nefis kişinin öz benliği anlamına gelir.Enfüs ise benlikler ve nefisler manasında kullanılır. Bu kelime birçok tamlama ve kalıp ifadenin içinde de yer alır. Örneğin enfüs-i afak;kişisel ve nesnel şeyler demektir.

21.12.2022 07:31
 1. süper grip

  Şuan yaşadığım durum .Sürekli öksürük, baş ağrısı, vücut ağrıları, ateş...Bol sıvı alıp, bağışıklığı güçlendirip kısa sürede iyileşmeye çalışmak lazım...Mevlam şafi ismi hurmetine şifalar versin tüm hastalara

   
 2. ekmek yere düşerse

  Ekmek yere düşerse başlığını okuyunca aklıma hemen onun israf edilmemesi gerektiği geldi .Onun bir kırıntısına dahi muhtaç o kadar aç insanlar var ki yeryüzünde ...Ekmek Allah'ın bize vermiş olduğu en güzel, en özel nimetlerden biri ,temel ihtiyaç olan nimetlerden...Soframızda onu her bulduğumuzda binlerce kere Mevlam'a hamdetmeli...Onun bir kırıntısını dahi israf etmemeliyiz.

   
 3. Edille-i Şer'iyye

  Din bilgilerinin elde edilmesine esas olan ve bunlara bağlı bulunan deliller...

  Edille-i Şer'iyye 4 'tür;K.kerim ,sünnet ,icma ve kıyas...

   
 4. pratik tarifler

  Fırında sebzeli tavuk yapımı çok kolay .Tüm sebzeleri hiç haşlamadan koyabilirsiniz.Biraz kültür mantarını yıkayıp doğruyoruz, biraz karnıbahar yıkayıp çiçeklerini ayırıp koyuyoruz ,biraz patates yıkayıp doğruyoruz, biraz yeşil biber ve kapya biberi doğruyoruz, biraz soğan, sarımsak doğruyoruz, tavuk butlarini da tepsiye yerleştiriyoruz hepsini iyice yağlayıp tuzlayıp harmanlıyoruz...Isteğe göre pul biber ,karabiber ,kekik koyulabilir .Bu şekilde ısıtılmış fırında pişiriyoruz. Hem kolay, hem lezzetli bir tarif...

   
 5. okyanus adalarındaki biyolojik çeşitlilik

  Sulak alan ekosistemleri ,tropikal bölgelerden sonra biyolojik çeşitliliği en fazla olan ekosistemlerdir sebeplerinden biri bu olabilir .