1 2 3 4 5 6 7 8

kurbanlık fiyatları

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1.  
  (Bkz: kurban bayramı)
 2. kasaptan kg bazında alınan etin, yaklaşık 2 katını kurban hissesine verdiğimiz para. sağolsun hayvan yetiştiricileri aralarında sözleşiyor mu ne yapıyor bilmiyorum. ama gerçekten pahalı. kasaptan 50 liraya alıyorsan kilosunu, kestiğin kurbanda kilosu hemen hemen 100 liraya geliyor. hele ki bayramda sürümün o kadar yüksek olduğu zamanda bu pahalılık neden. ülkede niye herkes her şeyi rant'a çevirmenin peşinde.

   
 3. Her şeyde olduğu gibi yine boğazımıza düğüm olacak bir pahada olacağını düşündüğüm fiyatlardır. En iyisi kuzuyu minikken al besle.

   
 4. bu sene aşırı derecede pahalı fiyattan başladı. haberlerdeki düşüş iddiaları gerçekse bile normal fiyat yok piyasada. normale dönmesi imkansız gibi. yalnız yurt dışı kurbanlık fiyatlarının aslı varsa nasıl bir durumun içinde olduğumuzu çözemedim. bir kasaba koç sordum, abi orta boy bir koç için en az 20000 tl gözden çıkarman lazım dedi, kurbanlık görmeye bile gitmeye cesaret edemedim, gitsem gözüme hoş gelen bir koç ağıldaki en toraman ilk üçteki koçlardan biri olacak, fiyatı da ona göre. böyle giderse bu sene kevser suresindeki bir emri yerine getiremeyebilirim.

   
 5. küçük baş hayvan 10-13 bin bandında ortalama kilo 15kg-25kg

  büyük başta 20-25 bin bandında ortalama kilo 30kg-45kg

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam