1 2 3 4 5 6 7 8

kardelenhuzur

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

952 entry 212 konu 199 puan
15.04.2024 09:36 son işlem tarihi takip etme takip et

güne bir fıkra bırak

Nasrettin Hoca bir gün evde otururlarken karısına;

_Vasiyetimdir.Beni öldüğümde baş aşağı gömün demiş.Karısı da Nasrettin Hoca'ya;

_o Niye?diye sormuş;

Nasrettin Hoca da;

Bİr gün kıyamet kopup da herşey ters dönüp düzen bozulduğunda ,ben dönüp düz durabileyim diye demiş:)

08.04.2024 05:55
 1. Bugün kalan hayatımın ilk günü

  Güne kalan hayatımızın ilk günü gibi başlayıp ,hayata yeni başlar gibi başlamak...Keşke yapabilsek bunu.Mesela şuan bugün kalan hayatımızın ilk günü olduğununu düşünüp ,tüm geçmişi,geçmişteki olumsuzlukları üzüntüleri geride bırakıp anın tadını çıkarıp,önümüze bakıp kurduğumuz hayalleri gerçekleştirmeye çalışsak...Elimizde olan imkanlarla yetinip ,yeni hayatımız için elimizden geleni yapsak..Bazen geçmişteki olumsuzluklara üzülüp ,gelecek endişesi taşırken farkında olmadan anın içindeki mutlulukları da kaçırıyoruz. Halbuki her saniye o kadar kıymetli ki ...Bir daha geçen zamanı geri getiremeyeceğiz. Neden olmasın. Yapabiliriz bence :)Hadi bugün güne kalan hayatımızın ilk günü olarak yeni umutlarla başlayalım:)

   
 2. Bayram hazırlığı

  Bayram öncesi yapılan hazırlıklar...Eskiden herşey daha bir güzeldi.imece usulü komşularla hep birlikte hoş sohbet eşliğinde yapılan baklavalar ,sarmalar ...Bayramda gelecek çocuklar için hazırlanan harçlıklar, ufak tefek hediyeler ...Bazen mendil, bazen çorap hediye edilirdi .Tabi bir de bayram öncesi cam silerken karşıdan karşıya yapılan komşu muhabbetleri vardı.Bayram temizliği bayramın olmazsa olmazlarından...Temizlik yapılır, evin baş köşesine kolonya ve şeker tabağı yerleştirilir. Tatlı tabakları ve misafire içecek ikram etmek için bardaklar bile hazır edilirdi . Bayram öncesi alınan bayramliklar, uyurken başucumuzda olurdu.Arefe günü imkanı olanlar muhakkak kabir ziyareti yapar ,ölmüşlere Kuran okunurdu.Şimdilerde eski tadı yok hiçbirşeyin.Bayram yaklaştığında hissedilen heyecan çok kalmadı sanki .Tabi bu saydıklarım çoğunlukla yapılıyor yine ...

   
 3. güne bir fıkra bırak

  Nasrettin Hoca bir gün evde otururlarken karısına;

  _Vasiyetimdir.Beni öldüğümde baş aşağı gömün demiş.Karısı da Nasrettin Hoca'ya;

  _o Niye?diye sormuş;

  Nasrettin Hoca da;

  Bİr gün kıyamet kopup da herşey ters dönüp düzen bozulduğunda ,ben dönüp düz durabileyim diye demiş:)

   
 4. fazladan izahat lisanen kabahattir

  Sözü dahi incitmemeli insan...Seni anlayacak kulak yoksa karşısında susmalı.Sizi anlamayanlara daha fazla açıklama yapmanın bir manası yoktur.Sözcükleriniz anlamsızlaşır,kırılır.

   
 5. van

  Yüzölçümü bakımından Türkiye'nin 6. büyük ili.Doğu Anadolu bölgesinde bulunan diğer iller gibi Van ili de tarih, doğa,kültür ve kış turizmi bakımından önemli bir potansiyele sahiptir.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam