1 2 3 4 5 6 7 8

anneler günü

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. anneleri anmak için kutlanan gün.

   
 2. benim için hüzün günü.

   
 3. Mayıs ayının ikinci pazar günü anneler için kutlanan(!)gün.

  Bir gün öncesi alışveriş merkezlerini görmeniz gerekir. Gerçi görmek için gitmeyin; çok kalabalık. Herkes bir şeyler alıyor...anneleri için tabii. Tam bir tüketim toplumu olduk çıktık. Yok, yok derine dalmayacağım. Annemizi mutlu etmek için bir gün -evet ama- yetmez... de demeyeceğim. Diyeceğim odur ki; annemize para karşılığı olmayan birçok hediye vererek onu belki de daha mutlu edebiliriz. Ne bileyim; bugün kahvaltıyı biz hazırlayabiliriz. Ya da onu uzun zamandır görmek isteyip de göremediği bir yere götürebiliriz. Ya da balkondaki çiçeklerinin topraklarını değiştirebiliriz. Uzun lafın kısası; sizi karşılıksız seven bir kadına verebileceğiniz kadar büyük bir pırlanta yoktur. Hediye için kasmayın. Onu en azından bugün mutlu edin. Gidin elini öpün!

   
 4. bu sene 10 mayıs pazar gününe denk gelen ve beyaz eşya, tekstil, elektronik mağaza ve üreticilerinin fırsatı kara dönüştürmek için bir aydır çabaladığı olay. ancak bir de olayın gerçek yüzü var ki o bambaşka, çünkü anneler yavrularını bir hediye veya eşya ile değerlendirmezler, onlar için önemli olan hatırlanmak, önemsenmek, vefa duygusu gibi değerlerdir, diye anımsadığım konu..

   
 5. adını sevgi ve güzellikten almış ,o ada yakışan kişiyi mutlu etmek amaçlı kutlanılan ,çocukları tarafınfdan biriktirilen harçlığın hiç çekinmeden ve tereddüt etmeden annesi uğruna feda edilecekolan,öncesinde' anne sana ne alayım'sorularıyla günlerdir kafa patlatan çocuğun mutlulukla sonuçlanan hediye verme operasyonu.

   
 6. mayıs ayının 2.pazarı kutlanan gündür.

  ancak hediye seçimleri biraz sıkıntılı oluyor. ev halkıma buradan duyuruyorum;

  tabak çanak kap kacak almayın,

  küçük ev aleti de istemiyorum,

  hele ki parfüm vb de almayın,

  kitap olur mesela ya

  da güzel bir açelya,

  menekşe,

  beyaz bir orkide....

   
 7. sadece bir günle hatırlanmasını ve kıymetinin bilinmesini doğru bulmadığım gün. annelerimizin her anı ve günü bizim için önemli olmalı, sonuç olarak bizi büyütmek için ne zorluklara katlanıyorlar.

   
 8. varlıklarının kıymeti hissedilsin niyetiyle yılın her gününe eş değer ,kutlanası gün.

   
 9. nasip olursa u yıl gelecek hafta pazar günü kutlanacak olan özel gündür.

   
 10. Her gün telefonunda "anneyi ara" alarmı veren ve karşı atak olarak anne nasılsın sorusunun günü.

  Bir güne "anne" sığmaz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.