1 2 3 4 5 6 7 8

InYourDream

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

85 entry 2 konu hiç puanı yok
17.08.2023 16:14 son işlem tarihi takip etme takip et

satranç

çocukluğumun ve gençliğimin oyunu. küçükken dedem ile kahvehaneye gider onun arkadaşı ahmet amca ile oynardım. dedem de çayını içip ikimizi izlerdi. şu hayatta en huzurlu olduğum an hangisi diye sorsalar ahmet amca ile satranç oynamak derim. ahmet amca vefat edince (mekanı cennet olsun) bir süre oynayacak kimsem olmadı ve sonrasında lisede epeyce oynayıp üniversitede boşladım. hala ara ara oynadığım 2 kişi var.

şimdilerde laf arasında konusu geçince çok bilmiyorum diyerek rakibe tahtada cevap veriyorum. zaten ayda yılda bir denk geliyor öylesi de. son olarak at mı fil mi ikileminde hareket kabiliyetleri sebebiyle oyun başında at oyun sonunda fil diyorum.

01.03.2023 15:52
 1. seyyanen zam

  yüksek getirili devlet fonu, ekonomiye kazandırılmış doğal kaynak vb sebeplerden ötürü meydana gelmiş bir zenginlik sebebiyle uygulanmıyorsa makroekonomik bozulmaya işaret eder. aynı zamanda ekonomik verilere ilişkin güven problemini de kısmen açığa vurur. günü kurtarır ancak planlı ekonomilerde alışılmış bir durum değildir.

   
 2. kendiyle çelişmek

  bu durum neticesinde hangi görüşte samimi olunmadığını da gösterir. işviçreli bilim adamları genellikle ilk görüş olduğunu söylüyor.

   
 3. salağa yatmak

  yalnızca bilmediği halde bildiğini sananların yanında yapılınca şık duran eylemdir. bu ara bilmeyenlerin sayısı fazla olduğu için pek şık durduğu anlara tanıklık ediyorum.

   
 4. en hüzünlü cümleler

  makamı segah olan bestelerin dizeleridir. arkada bir ezgi-melodi olmayınca benim gibi duygusuz insanlar o güzelim cümleleri dümdüz okuyup geçerler. örnek için:

  Dönülmez akşamın ufkundayız vakit çok geç,

  bu son fasıldır ey ömrüm nasıl geçersen geç.

   
 5. tarih yazmak

  asker işidir.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam