1 2 3 4 5 6 7 8

rus edebiyatı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

  1. sözlükte rus düşürmek, rus kızlar ve rus kızları hakkında ayrı ayrı başlık varken arayıp bulamadığım konudur. şiiri başat kültürlere kıyasla zayıf, tiyatrosu orta halli ancak roman ve hikayesi olağanüstü zengindir. bir nesir edebiyatı olduğunu düşünüyorum. büyük yazarlarını ve bu yazarların türkçeye çevrilmiş bütün eserlerini okumak serüvenimde 20. yüzyılın ilk çeyreğini bitirmiş bulunmaktayım. kronolojik olarak yaptığım ilerlemede rus edebiyatının seyrini, gelişimini ve yazarlar arası etkileşimi fevkalade analiz etme fırsatı buldum. sırasıyla çarlık, sovyetler ve federasyon haliyle rusya'nın politik, toplumsal ve kültürel dönüşümüne dair ilgisi olanlara da kronolojik olarak okumalarını tavsiye ederim. geniş bir vakitte oluşturduğum yazar listemi ekleyeceğim. fark ettiğim en büyük detay ise hala eserlerin önemli çoğunluğunun türkçeye çevrilmemiş olmasıdır.

     
  2. Dostoyevski' nin örneğin "Suç ve Ceza" sını Rusça okuyup anladığını farkettiğin gün verdiği mutluluğu iki katına çıkaracak olan edebiyattır.

     
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam