1 2 3 4 5 6 7 8

Fer.Ah

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

103 entry 4 konu hiç puanı yok
07.03.2021 15:59 son işlem tarihi takip etme takip et

sözlük yazarlarının şiir yazmaya uzak durması

Azınlık olsa da aslında mevcuttur. Editör makamında olup yazan var üstelik. Adını vermek istemiyorum baş harfi metin alkan bey :)

07.03.2021 14:14
 1. divan edebiyatından bir beyit bırak

  Beni candan usandırdı cefadan yar usanmaz mı?

  Felekler yandı ahımdan muradım şem'i yanmaz mı?

  Fuzuli

   
 2. duyulan en ilginç isim

  Eski komşumuzun adı Kıyafet. Evet bildiğimiz kıyafet yani neden, sebebi neydi ki diye her telaffuzda düşündüğüm isimdir. (Gülücük zincirlemesi )

   
 3. Mutsuzluğun kölesi olmak

  Herhangi bir anda gelişen gülme eyleminden sonra bile - güldüğüme bakma aslında çok üzgün ve mutsuzum- diyerek her anında mutsuz olduğunu kendine hatırlatma, mutluluğun kıyısına asla uğramamaya and içilmesiyle gelişen eylemdir. ( yapmayın).

   
 4. Uyku

  Kendisi şayet yenilen bir şey olsaydı kesin doyardım ama bu haliyle ne doymak ne vazcaymak ne görmezden gelmek ne de yok saymak mümkün olmayan bütün bir varlığa verilmiş nimettir. (Gülücük)

  (sözlük de uyur)

  (iyi geceler sözlük)

   
 5. salatalık kokusu

  Bir adet erkek kardeş tarafından bağımlılık haline getirilmiş olan salatalık kişisinin gün içinde sayısız yenildiği yetmezmiş gibi bir de gece uyumadan evvel yenilmesi halinde bu özelliğiyle haberdar eden sevilen kokudur. ( kahkaha atan surat)

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam