1 2 3 4 5 6 7 8

Kapı önü muhabbeti

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Altın günü yahut bir başka vesileyle bir araya gelmiş,geçerken iki lafın belini kırmak için uğramış en az bir hanım kişinin ev sahibi hanım kişisiyle çaylı,kekli başlatmış olduğu yedi göbek evvelinden komşunun kızının kınasında takılan takılara varıncaya dek on yüz bin milyon baloncuklu muhabbetin; nasıl olduysa gitmeye karar vermiş misafirle sarılmalı, "bunu saymadım vallahili" nidalar eşliğinde vedalaşılmış artık bittiğini zannederken evden çıkmış merdivene varmış olduğu halde bir ilhamla hiç konuşmamışcasına ayak üstü sürdürülen geleneksel versiyonudur, yok artıktır, Ya sabır dedirtir. ( gülücük )

   
 2. Çok alakasız olduğum muhabbetlerdir. Ezkaza kapıyı açmışsam ortamdan anında kaybolma konusunda üzerime yoktur. Tabii sorulan soruları geciştirmek için bir kaç cevap üretmenin zorunlu olduğu durumlar da arada karşıma çıkar.

   
 3. farklı çeşitleri vardır. bazen binanın önünde komşularlar yapılan sohbetlerdir. bazen evin içinde yapılır. amaç sohbet edip zaman geçirmektir. keyif alınan aktivitlerle değerlendirilince güzeldir ama uzayınca can sıkıcı bir hale gelir. onun için tadında bırakmak gerekir.

   
 4. en zevkli sohbetlerin yapıldığı andır.

  bizde, işe geldiğimizde merdiven başında arkadaşlar ile bir sohbet ederiz. o sohbet bir türlü bitmek bilmez. sanki bütün akşam bunları konuşmak için sabırsızlıkla bekleyiş içerisine girmiş gibi bir hal alırız.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam