1 2 3 4 5 6 7 8

Fer.Ah

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

103 entry 4 konu hiç puanı yok
07.03.2021 15:59 son işlem tarihi takip etme takip et

sözlük yazarlarının şiir yazmaya uzak durması

Azınlık olsa da aslında mevcuttur. Editör makamında olup yazan var üstelik. Adını vermek istemiyorum baş harfi metin alkan bey :)

07.03.2021 14:14
 1. whatsapp'ın 8 şubat'tan itibaren yeni sözleşme dayatması

  Ülkecek kararsızlığımıza bir yenisi eklenmiş olup 21.yy'da bir göç etkisi yaratan olaydır. Bir kesimce, "zaten her şeyi biliyorlardı, yasal olarak lütfedip iznimizi istiyorlar sanki bütün işi gücü bırakıp benim ne konuştuğumla ilgilenecekler", denilerek hoş görülürken diğer bir kesimin ise " AB'ye uygulanamayan bize dayatılan sisteme karşıyım mevzu yalnız konuşmanın dinlenmesi kadar basit ve madum değil çok daha başka."fikriyle kabul edilmeyerek alternatif iletişim yolları aratmıştır. Şahsi fikrim de ikinci kesimden yana olup yine de whatsapp 'ın sözleşmeyi yenileceğini düşündüğüm durumdur.

   
 2. otobüs yolculugu

  Bir cam kenarı, bir adet kulaklık, müzik listesi ve yastık eşliğinde ne dünyadayım ne değilim hissi verirdi bana hep. Tek derdim, muavinin çayın yanına iki şeker verip vermeyeceği olur, o sırada otobüste bulunanlarla ister istemez bağ kurar,her biri ineceği vakit kime kavuştuğunu hayal edip mutlu olurdum. Sızlanmadan geçen on altı saatlik yolculuğun üniversite-ev arası tekrarından dinlenme tesislerini ezbere bilir, teyzelere bu yüzden kendi evimde gibi su yolunu tarif ederdim.(gülücük) Yanlış otobüse binerim korkusuyla her molaya mutlaka plakayı aklımda tuttuğumdan emin olup öyle çıkardım. Dinlenme tesislerinin hediyelik eşya bölümünde epey eğlenir hiç ayrılmak istemezdim. Aşti'den yanıma oturan bir yolcunun isimlerimizin aynı olduğunu öğrenince bütün otobüse duyurması epey gülünç bir anıydı. Velhasıl her şeyiyle özlediğim yolculuktur. Tekrarı elzemdir.

   
 3. Büyük Yazar Yaşar Kemal

  Nerede duysam ya da geçse adı bir yerlerde daima ;

  .

  Kuş uçmaz kervan geçmez bir yerdesin

  Su olsan kimse içmez

  Yol olsan kimse geçmez,

  Elin adamı ne anlar senden ?

  Çıkarsın bir dağ başına,

  Bir ağaç bulursun tellersin,

  Pullarsın, gelin eylersin,

  Bir de bulutları görürsün,

  Bir de bulutları görürsün,

  Bir de bulutları görürsün.

  Köpürmüş gelen bulutları.

  Başka ne gelir elden?

  Çın çın ötüyor yüreğimin kökünde,

  Şu dünyanın ıssızlığı.

  Tanrı kimsenin başına vermesin,

  Böyle bir yalnızlığı."

  Dizelerini dilime düşüren koca bir çınardır dediğim yazar.

   
 4. üstteki yazar hakkındaki varsayımın

  Tatlı, iyimser, isminden mütevellit s(a)deliği çağrıştıran, sözlükte yazmam için yüreklendiren, tanıdığım tek ve en iyi editör. ( Yandan kalpli gülücük :* )

   
 5. engin nurşani

  Çocukluğumda tv'de her söylediği türküye mest olup sesine hayran olduğum çok sonraları geçirdiği trafik kazası ardından gırtlak kanseriyle mücadele verdiği için sesinden mahrum kaldığıma üzüldüğüm bugün vefatını öğrendiğim çok kıymetli insandır.

  ( mekanı cennet olsun.)

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam