1 2 3 4 5 6 7 8

Fer.Ah

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

38 entry 1 konu 5 puan
13.10.2019 01:24 son işlem tarihi takip etme takip et

nerede kalmıştık sorusu

İki seneye yakın Ankara Polis Radyosu'ndan kendisi de bir polis olan Umut Sarıarslan'ın unutulmaz sunumuyla dinlediğim müthiş eğlenceli bol kahkaha vesilesi "Nerde Kalmıştık" isimli programı hatırlattı. Tayini Diyarbakır'a çıkınca mahrum kaldığım güzel şeyler kısa sürüyor dediğim başlıktır. (Özlemiş surat )

14.09.2019 01:41
 1. kaldığı yerden devam etmek

  Her insanın hayatının bir noktasında kaldığı bir yer vardır muhakkak kala/kaldığı yer bazen.. devam etmek istediğinde kaldığı yerde bitmişse bir şeyler kesip atılmışsa elini tutan diğer eli sarıldığı,tutup avuttuğu kendi kollarıdır çoğu zaman yok bitmmemişse bile eskimiş,eksilmiş yine kaldığı gibi değildir velhasıl devam etmek denirse dediğim durumdur.

   
 2. şemsiye

  Dışarı çıkmam gerektiğinde hava durumuna bakmışımdır yağışlı gösteriyorsa beklenen yağış miktarı ve yağış saatine de bakmış gerekli gördüysem yanıma almışımdır. Fakat o beklenen yağışa denk gelmediğim için yok yere yanımda taşımış, bir başka gün "yok ya bana öyle gelmiyor " deyip yanıma almadıydam kesin o yağıştan nasibimi almama neden olmuş kendisiyle frekansı tutturamadığımız araçtır.

   
 3. Kapı önü muhabbeti

  Altın günü yahut bir başka vesileyle bir araya gelmiş,geçerken iki lafın belini kırmak için uğramış en az bir hanım kişinin ev sahibi hanım kişisiyle çaylı,kekli başlatmış olduğu yedi göbek evvelinden komşunun kızının kınasında takılan takılara varıncaya dek on yüz bin milyon baloncuklu muhabbetin; nasıl olduysa gitmeye karar vermiş misafirle sarılmalı, "bunu saymadım vallahili" nidalar eşliğinde vedalaşılmış artık bittiğini zannederken evden çıkmış merdivene varmış olduğu halde bir ilhamla hiç konuşmamışcasına ayak üstü sürdürülen geleneksel versiyonudur, yok artıktır, Ya sabır dedirtir. ( gülücük )

   
 4. Kararsızlık

  Duyan vardır belki duymayan yoktur geçtiğimiz bayram Gençlik Ve Spor Bakanlığı belirlediği sekiz kitaptan birini Dm ile yazıp gönderen gençlere ücretsiz olarak seçtiği bir kitabı hediye etmek üzere bir kampanya başlatmış iken hangisini seçeceğime karar veremediğim için fırsatı kaçırmış biri olarak kendimi tebrik ettiğim, alnımdan öpmüş olmama sebep olmuş eylemdir. (Ters dönmüş suratlı gülücük )

   
 5. leblebi

  Kuruyemiş dükkanlarının önünde kavrulurken yükselerek ortalığı saran cezbedici kokusunun, yerken duyulmadığı bu yüzden şahsen koklamayı tercih ettiğim kuru yemiş çeşididir. (gülücük)