1 2 3 4 5 6 7 8

Kendi sesini garipsemek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Dışarıdan duyulan sesimizle bizim duyduğumuzun farklı olması neticesinde yaşanan tuhaf durumdur ve hemen herkesin bir ses yahut video kaydında kendini dinlerken yaşaması muhtemeldir.Sebebi ise sesimiz bize iki yoldan ulaşır.Birincisi diğer sesler gibi kulağımıza dışarıdan gelirken ikincisi ses titreşimlerimizin iletildiği içsel yoldandır. Biz bu iki sesin birleşimini duyarken bir başkası bizi çevredeki tüm seslerle duymaktadır dolayısıyla kayıt dinlerken de "benim mi Allahım bu bad ses " nidasıyla yaşanmış ve yaşanacak olandır.( gülücük )

   
 2. grip olduğumda yaşadığım durum.

   
 3. sesini beğenmeyen benin sıkça karşılaştığı durum.

   
 4. sesimizin hayal ettiğimiz gibi olmaması sonucu yaşanan durum.

  hayalimizde artist gibi sesimiz vardır, bir duyan bir daha duymak ister gibi gelir ama gerçek yüzümüze öyle bir çarpar ki; demek ki sesim çirkinmiş deriz. bir ses kaydında ya da video da duyduğumuz zaman sesimizi ben miyim bu deriz. hatta bu yetmiyor gibi, arkadaşın da gripken sesin daha güzel demesi, en vurucu darbedir. sağolsunlar, doğruluktan hiç şaşmıyorlar. antidepresan kullanmaya başlamak için bir sebep bu arkadaşlar. (şaka şaka tabi ki.)

   
  (Bkz: gülücük)
 5. 90'ların başında şu turuncu tuşlu efsane teyp'ler aracılığıyla ilk kez başıma gelen olay(idi).

   
 6. bize normal gelen sesimiz, konuşurken duyduğumuz sesimiz ile ses tellerimizden hissettiğimiz sesin birleşmesi ile oluşur. gerçek sesimizi videoda izleyip dinleyince yadırgarız. gerçek sesinizi duymak istiyorsanız kulağınızı kapatıp konuşun. o sırada duyduğnuz ses sizin kendi gerçek sesinizdir. Bu durum herkeste görülen normal bir şeydir.

   
 7. Şarkı söylediğim zamanlarda sıklıkla yaşadığım durum.

  Sonrasında amannn nasıl olsa kimse duymuyor diye bağıra çağıra devam edip alt komşumun duvarlara vurarak ritim tuttuğu ve benim sanatçı kaprisimle şarkıyı bitirdiğim durum aynı zamanda (kahkaha)

  Hı birde grip olayı ile yaşadığım bir durum var ki hele o halimle şarkı söylemeye çalıştığım durum korkunç demek az bile gelir. (gülücük)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam