1 2 3 4 5 6 7 8

cahil kelimeler

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

354 entry 59 konu hiç puanı yok
20.02.2021 13:01 son işlem tarihi takip etme takip et

Lord of the flies

Artık yenilerini yazmasa da bir vakitler buralardan ne harika bir yazar geçmiş diye iç geçirdim şuan şaka şaka eski mahlasım idi, kalıcı olmak umuduyla yenisiyle merhaba.

22.03.2018 14:14
 1. Fotoğraf

  kimileri icin Eskitilmiş bir kaç mutlulugun icinde kaldıgi nesne.

   
 2. gül kuruttum

  "Gül kurusu" şarkısı Ortaçgil'e ait olmasına rağmen levent yüksel'e hediye ettiği söylenir. neyse konumuz bu değil. benim merak ettiğim kitapların aralarına hâlâ gül koyup, o sayfalarda gül kurutan naif insanlar kaldı mı acaba. şarkının girişindeki "tüm dünya senin kadardı o da zaten bana yeterdi başka bir şey istemeden" diyebilen insanlar var mı hala acaba.

  evet bazı şarkılar kitap arasında kalmış gül kurusu gibidir; adeta o insanların bir zamanlar yaşamış, sevmiş olduğunu hatırlatıyor.

   
 3. yalnızlık

  Yıllar önce Nazım hikmet kültür merkezine kız arkadaşımla birlikte birsen tezer ve hüsnü arkan dinletisine gitmiştik. gerçi hüsnü arkan konuk sanatçı olarak katılmıştı. neyse efendimime söyleyim o gün birsen tezer, değirmenler şarkısıyla programa başladı, adeta nehirler gibi denizlere aktık, dinletinin devamında denizlerden okyanuslara doğru akacağımızın işaretiydi aslında değirmenler şarkısı.

  Dinletiye başlayalı henüz bir saat geçmişken hüsnü arkan geldi klarnetçisiyle, doğrusu ben de hüsnü arkan olsam klarnetçimle gezerdim her daim. bu arada klarnet sesi insandan daha güzel bir şey. birsen tezer'le beraber hoşgeldin şarkısını söylediler. arkadaşımla benim şarkım olduğu için, arkadaşın gözlerinin içine bakarak eşlik ettim ben. hüsnü arkan bir şarkı daha söyleyip gitti belki de kaçtı. neyse ki gecenin sonunda tekrar geldi. birlikte yine hoşgeldin şarkısını söylediler.

  Başlıkla ne alakası var sorusuna gelmişken işte ben orada bir şey fark ettim; orada ayrı ayrı yerlerde farklı insanlar beş altı kişiye yakın hemen hepsi kadın, kollarını kendilerine sarmışlar, o güzel şarkıya eşlik ediyorlar, şarkının en can alıcı yerinde kendi sırtlarını okşayıp, sallanıyorlar sanki birileri onlara sarılır gibi. evet tamda bu şekilde.

  "ah bu yağmur yalnızlığımmış

  dindim efendim "

  şarkının bu sözündeki yağmur da kendileri olmuş adeta, yalnızlıkları da kendileri.

  Demek istediğim, öyle bir devirdeyiz ki;

  "sen bana geç kaldın, ben sana erken " diyor ya şarkıda; aslında geç kalan da sensin

  erken gelen de.

  Adeta insan kendi kendine hoş geldin deyip, bir hoşça kalla kendini uğurluyor. tamamen insan yalnızlığa, kendinden dağılıyor. kendine hoş geldiniz diyor.

   
 4. çatı aday

  Seçimlerde birden çok partinin ortak adayı olarak seçime giren kişidir.

   
 5. ismail beşikçi

  "bilimi, ona ihtiyacı olanlar üretir" diyen insandır. Bir çok insanın gençliğinin temel motivasyonu olmuştur bu söz.

  Çok yaşayasın Sarı Hoca.

   
  (Bkz: Sarı hoca)