1 2 3 4 5 6 7 8

yalnızlık

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Kişinin kendiyle bir başına kalmasıdır. Allah'a mahsustur.

   
 2. insanı genelde bir şeyler okumaya veya seyretmeye yönelten, içinde bir daralma ile birlikte geldiklerinde baş gelinmesi mümkün olmayan ve mağlup olunan ikiliden ilkidir.

   
 3. insanın kendi içinde bir oda açıp orada kendisiyle başbaşa kalmasıdır. hayatın akışı kalabalığı ve yoruculuğunda kendine vakit ayırıp manen kendini besleyebilmesi ve uzun uzun dinleyebilmesidir.

   
 4. kişinin kendi iç dünyasıyla başbaşa kalması durumudur.

  ayrıca cem adrian ve melis danişmend tarafından seslendirilen sözleri ve melodisi mükemmel olan, kendinden bir şeyler bulduğun dinlenesi parça.

   
 5. insanoğlunun en "yalın" halidir.

   
 6. insanların "allah a mahsustur" dediği ve bunu söylerken de insanın sosyal bir varlık olduğunu önemle vurguladığı, bundan dolayı da insanın çevresinin geniş tutması gerektiğini düşündüren konu..

   
 7. Normalde bir gün zor giden telefon şarjının artık bitmemesi, üç gün gitmeye başlaması hali.

   
 8. insanın bazen istemli bazen istemsiz yaptıkları söyleidkleri yada fikir uyandırdığı şeylerden dolayı çevresi ile fikir ayrılığına düşmesine de denir hem fiziki hemde düşünsel de olabilir.

   
 9. yalnızlık allah`a mahsustur her canlı es bir es arar taşın kalbi yoktur onuda yosun sarar.

   
 10. etrafında karşılıklı olarak "değerleştiğin" kimsenin bulunmayışıdır. kendini nesneye vurursun: kahve olur, tv olur, bilgisayar olur, kitap olur.. bizim için doğal değildir vesselam.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.