1 2 3 4 5 6 7 8

bil3e3

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

744 entry 466 konu hiç puanı yok
16.02.2016 10:39 son işlem tarihi takip etme takip et

arı ölümleri

Son yıllarda ülkemizde ve dünyada meydana gelen toplu arı ölümleridir. Ölüm oranı yıldan yıla artmakta olup henüz ölümlerin nedenleri belirlenememiştir.Arılar yaşamımızda çok büyük öneme sahiptir.Albert Einstein'ın dediği gibi; 'Dünyadan arılar yok olursa insanlığın 4 yıl ömrü kalmış demektir.'

Arılar bizim için çok önemli çünkü tozlaşarak meyvelerin ve sebzelerin oluşmasını sağlıyorlar. Çiçekten çiçeğe polen dediğimiz çiçek tozlarını taşıyarak onların döllenmesini, böylelikle meyve ve sebzelerin oluşumunu sağlıyorlar.

14.09.2015 13:55
 1. gastropoda

  Yumuşakçaların, salyangozları içine alan spiral biçiminde tek bir kabuğa sahip, denizlerde ve tatlı sularda geniş bir dağılım gösteren, karından bacaklılar sınıfıdır.

   
 2. alg

  Deniz ve tatlısularda yaşayan Thallophyta gurubundan klorofilli bitkisel organizmalardır.

   
 3. oecd

  İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatıdır. ABD, Avustralya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, F. Almanya, Hollanda, İrlanda, İtalya, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre, İzlanda, Japonya, Kanada, Kore Cumhuriyeti, Lüksemburg, Macaristan, Meksika, Norveç, Polonya, Portekiz, Türkiye, Yeni Zelanda, Yunanistan (29 Ülke)

   
 4. OPEC

  Petrol İhraç Eden Ülkeler Birliğidir. (Organization of Petroleum Exporting Countries): Cezayir, Libya, Nijerya, Endonezya, İran, Irak, Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Venezuela (11 Ülke)

   
 5. liman çıkış belgesi

  Denize Elverişlilik Belgesine sahip olup, liman idari sınırlarını geçerek sefer yapacak her ticaret gemisinin limandan ayrılışında Liman Başkanlığı tarafından; gemiadamları ile donatımı, yolcu sayısı, yükün cinsi, yakıtı, kumanyası, can kurtarma, yangından korunma, yangın söndürme ve seyir donanımları yükleme durumu, zorunlu belgelerinin geçerliği bakımından, belgelerinde belirtilen durumlarına uygunluklarının tespiti neticesinde yolculuğa müsaade edildiğini gösteren harca tabi belgedir.