1 2 3 4 5 6 7 8

bil3e3

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

744 entry 466 konu hiç puanı yok
16.02.2016 10:39 son işlem tarihi takip etme takip et

arşiv malzemesi

Türk Devlet ve Millet hayatını ilgilendiren ve en son işlem tarihi üzerinden otuz yıl geçmiş veya üzerinden onbeş yıl geçtikten sonra kesin sonuca bağlanmış olup, kuruluşların işlemleri sonucunda teşekkül eden ve onlar tarafından muhafazası gereken, Türk Milletinin geleceğine tarihi, siyasi, sosyal, hukuki ve teknik değer olarak intikal etmesi gereken belgeler ve Devlet hakları ile milletlerarası hakları belgelemeye, korumaya, bunlarla ilgili işlem ve münasebetler bakımından tarihi, hukuki, idari, askeri, iktisadi, dini, ilmi edebi estetik, kültürel biyografik, jeneolojik ve teknik herhangi bir konuyu aydınlatmaya, düzenlemeye, tespite yarayan, ayrıca ait olduğu devrin ahlak, örf ve adetlerini veya çeşitli sosyal özelliklerini belirten her türlü yazılı evrak, defter, resim, plan, harita, proje, mühür, damga, fotoğraf, film, ses ve görüntü bandı, baskı ve benzeri belgelerdir.

16.02.2016 10:35
 1. settar tanrıöğen

  15 Temmuz 1962 terihinde Denizli'de doğmuştur. Türk sinema ve dizi film oyuncusudur.settar tanrıöğen, Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü mezunudur.Bir Kış Öyküsü,Yedi Kocalı Hürmüz,Üç Kurşunluk Opera gibi tiyatro oyunlarında rol almıştır.

   
 2. baba candır

  Baba Candır, 'What Happens To My Family' Kore Uyarlamalı TRT 1'de yayınlanan komedi dizisidir. Başrollerinde, Settar Tanrıöğen, Melis Tüzüngüç ve Özgün Karaman oynuyor. İlk bölümü 2 Ağustos Pazar akşamı 20:00 saatinde TRT 1'de ekrana gelmiştir.Salih isimli bir yufkacı eşini kaybettikten sonra üç çocuğuna hem babalık hem annelik hem de "hayat koçluğu" yapmak zorunda kalmıştır. Evinde çocuklarıyla ve kardeşiyle birlikte hayatını sürdürmektedir. Çocuklarının adı Emrecan, Egemen, Ecedir. Emrecan, 12 yaşında Kapadokya kıyısındaki nehirde boğulur ve kurtaran Ceylan isimli 12 yaşında bir kıza 11 sene sonra Ulus Parkı'nda söz verir. Egemen, bir doktor olmuştur. Ece, bir şirkette başkanın yönetici asistanıdır.

   
 3. yerimde kim olsa aynısını yapardı

  mütevazi tümcesidir.yaptığı iyiliğin dillendirilmesinden hoşlanmayan kişinin sözüdür.

   
 4. gizli müşteri

  Agırlıklı olarak ulusal veya uluslararası şirketlerin, çalıştırdığı elemanlarını denetlemek maksatlı, gizli müşteri şirketleri aracılığıyla gönderilen kişilerdir. bu kişiler gönüllü olarak gizli müşteri şirketlerine başvurur ve bu işi yapmak için belli bir meslek grubundan olmak gerekmez. gizli müşteri, denetlenmesi istenilen mağaza, market vs. gibi yerlere sıradan müşteri gibi gider. çalışanların davranışlarından yaka kartlarının düzenine, mağazanın iç düzeninden müziğin çalıp çalmamasına kadar her şeye dikkat ederler.

   
 5. tadını çıkarmak

  Herhangi Bir şeyin sağladığı güzelliklerden ya da imkanlardan istediği gibi yararlanmaktır. üniversitede vizeden aldığım 99.9 puanın finale kadar tadını çıkaracağım gibi.