1 2 3 4 5 6 7 8

bil3e3

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

744 entry 466 konu hiç puanı yok
16.02.2016 10:39 son işlem tarihi takip etme takip et

15 eylül 2015 galatasaray atletico madrid maçı

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu'ndaki galatasaray'ın yarın oynayacağı ilk maçtır. galatasaray İspanya'nın Atletico Madrid takımıyla karşılaşacaktır. Mücadeleyi Polonya Futbol Federasyonu'ndan hakem Szymon Marciniak yönetecek. Geçen sezonu şampiyon tamamlayarak doğrudan gruplara kalma hakkı elde eden Galatasaray, C Grubu'nda İspanya'nın Atletico Madrid, Portekiz'in Benfica ve Kazakistan'ın Astana takımlarıyla eşleşmişti.

14.09.2015 14:28
 1. abluka

  Düşmanın başka ülkelerle ilişkisini kesmek için silahlı kuvvetlerle sarılması. Bir liman ağzını veya kıyı açığını üstün kuvvetlerle çevirmek, dışarı ile ilişkilerini kesmek.

   
 2. yelken

  Rüzgarı yakalayıp,bir teknenin ilerlemesini sağlayacak şekilde kesilen ve gerilen,yelken bezi gibi uygun bir maddeden yapılan bez parçasıdır

   
 3. yat

  Felemenkçe "Jacht" kelimesinden türeyen bu terimin orijinal anlamı 'prens,elçi gibi bir krallıktan diğerine yolculuk eden önemli şahsiyetleri taşıyan tekne';günümüzdeki anlamı ticaret değilde keyif için kullanılan yelkenli veya motorlu teknedir.

   
 4. tüy

  Yatlarda yelkenin orsa yakasına belli aralıklarla konulmuş yün parçaları.Bunlar yelken üzerindeki hava akımının durumunu gösterir.

   
 5. pusula

  Bir teknede önceden belirlenmiş bir istikamette gitmeye veya teknenin haritadaki yerini bulmak için görünen objelerin kerterizlerinin alınmasına yarayan alettir.