1 2 3 4 5 6 7 8

bil3e3

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

744 entry 466 konu hiç puanı yok
16.02.2016 10:39 son işlem tarihi takip etme takip et

arı ölümleri

Son yıllarda ülkemizde ve dünyada meydana gelen toplu arı ölümleridir. Ölüm oranı yıldan yıla artmakta olup henüz ölümlerin nedenleri belirlenememiştir.Arılar yaşamımızda çok büyük öneme sahiptir.Albert Einstein'ın dediği gibi; 'Dünyadan arılar yok olursa insanlığın 4 yıl ömrü kalmış demektir.'

Arılar bizim için çok önemli çünkü tozlaşarak meyvelerin ve sebzelerin oluşmasını sağlıyorlar. Çiçekten çiçeğe polen dediğimiz çiçek tozlarını taşıyarak onların döllenmesini, böylelikle meyve ve sebzelerin oluşumunu sağlıyorlar.

14.09.2015 13:55
 1. at gözlüğü

  1978 yılında TRT 1'de yayımlanmış Duygusal-Macera türündeki Türk dizisidir. Yusuf Kurçenli yönetmenliğini yapmıştır. o yıl dizi TRT Cengiz Polatkan Ödülü almıştır.

   
 2. soğuktu ve yağmur çiseliyordu

  yönetmen Engin Ayça'nın ikinci uzun metrajlı filmidir.Başrollerini Türkan Şoray, Ekrem Bora ve Gülsen Tuncer paylaşmışlardır. Şarkı sözlerini Gülsen Tuncer'in yazdığı filmin şarkılarını Ekrem Bora ve Semra İnanç seslendirmiştir. Soğuktu ve Yağmur çiseliyordu filminin şarkılarını okuyan Semra İnanç 1992 yılında sekizinci uluslararası Akdeniz Festivalinde Bastia (Korsika) en iyi ses birincilik ödülü almıştır. Bu filmde Semra İnancın okuduğu (Gönül Kuşum) ve (mektuplar) adlı şarkılar Melih Kibar tarafından özel olarak bu film için bestelenmiştir.

   
 3. bir aşk uğruna

  filmin yönetmenliğini Tunca Yönder'in yaptığı 1994 yılı yapımı sinema filmidir. Filmin II. Dünya Savaşı sırasında geçen öyküsünde eşi ile aşık olduğu adam arasında kalan evli bir kadının iç hesaplaşmaları anlatılmaktadır.

   
 4. yedi kocalı hürmüz

  Türk mizahının önemli isimlerinden Sadık Şendil tarafından yazılmış eserden senaryolaştırılan seyirlik bir oyundur.Yıllarca tiyatrolarda sahnelenmiş olan oyun, günümüzde de güncellenerek sahnelenmiştir. Devlet Tiyatrosu, Şehir Tiyatroları'nda ve özel tiyatrolarda gösterime giren oyun, yer yer Moliere komedilerini andırmakta olup, geleneksel ortaoyunu tekniğiyle işlenmiştir. İki perdeden oluşan ve iki saat 45 dakika süren oyun, kişilerin ve olayların gülünç, eğlendirici yönlerini ön plana çıkarır.

   
 5. urfalıyam ezelden

  Urfalıyam Ezelden başrollerini Bülent İnal, Öykü Gürman ve Dolunay Soysert'in paylaştığı Kanal D ve Star TV'nin 2014 yapımı drama dizisidir.