1 2 3 4 5 6 7 8

bil3e3

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

744 entry 466 konu hiç puanı yok
16.02.2016 10:39 son işlem tarihi takip etme takip et

örtüaltı ünitesi

İçerisinde bitkisel üretim yapılan, bağımsız olarak tek çatı altında bulunan ve üzeri uygun bir örtü malzemesi ile kaplanmış; içerisinde bitkinin gereksinim duyduğu çevre koşullarının yapay yollarla kısmen ya da tamamen oluşturulup denetim altında tutulduğu sera veya plastik tünel şeklinde olabilen, aynı gerçek veya tüzel kişinin tasarrufunda bulunan tarımsal yapıdır.

16.02.2016 10:38
 1. at gözlüğü

  1978 yılında TRT 1'de yayımlanmış Duygusal-Macera türündeki Türk dizisidir. Yusuf Kurçenli yönetmenliğini yapmıştır. o yıl dizi TRT Cengiz Polatkan Ödülü almıştır.

   
 2. soğuktu ve yağmur çiseliyordu

  yönetmen Engin Ayça'nın ikinci uzun metrajlı filmidir.Başrollerini Türkan Şoray, Ekrem Bora ve Gülsen Tuncer paylaşmışlardır. Şarkı sözlerini Gülsen Tuncer'in yazdığı filmin şarkılarını Ekrem Bora ve Semra İnanç seslendirmiştir. Soğuktu ve Yağmur çiseliyordu filminin şarkılarını okuyan Semra İnanç 1992 yılında sekizinci uluslararası Akdeniz Festivalinde Bastia (Korsika) en iyi ses birincilik ödülü almıştır. Bu filmde Semra İnancın okuduğu (Gönül Kuşum) ve (mektuplar) adlı şarkılar Melih Kibar tarafından özel olarak bu film için bestelenmiştir.

   
 3. bir aşk uğruna

  filmin yönetmenliğini Tunca Yönder'in yaptığı 1994 yılı yapımı sinema filmidir. Filmin II. Dünya Savaşı sırasında geçen öyküsünde eşi ile aşık olduğu adam arasında kalan evli bir kadının iç hesaplaşmaları anlatılmaktadır.

   
 4. yedi kocalı hürmüz

  Türk mizahının önemli isimlerinden Sadık Şendil tarafından yazılmış eserden senaryolaştırılan seyirlik bir oyundur.Yıllarca tiyatrolarda sahnelenmiş olan oyun, günümüzde de güncellenerek sahnelenmiştir. Devlet Tiyatrosu, Şehir Tiyatroları'nda ve özel tiyatrolarda gösterime giren oyun, yer yer Moliere komedilerini andırmakta olup, geleneksel ortaoyunu tekniğiyle işlenmiştir. İki perdeden oluşan ve iki saat 45 dakika süren oyun, kişilerin ve olayların gülünç, eğlendirici yönlerini ön plana çıkarır.

   
 5. urfalıyam ezelden

  Urfalıyam Ezelden başrollerini Bülent İnal, Öykü Gürman ve Dolunay Soysert'in paylaştığı Kanal D ve Star TV'nin 2014 yapımı drama dizisidir.