1 2 3 4 5 6 7 8

ummulgul

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

218 entry 35 konu hiç puanı yok
16.03.2019 11:59 son işlem tarihi takip etme takip et

Yurt yemekleri

aynı gün patatesin hem yemeğe, hem salataya, hem de yoğurtluya girdiği yemeklerdir. Gerçi patatesin fiyatının artması ile şimdilerde o patatesi mumla aradığmız da bir gerçektir.

14.03.2019 12:45
 1. Yurt yemekleri

  Birçoğumuzun öğrencilik hayatı boyunca barınmakta oldukları yurdun yemekhanesine ait bazen dışarıdan taşeron bir firma aracılığı ile bazense yurdun bünyesinde bulunan aşçı tarafından pişirilen ve öğrencilere sunulan yemekleri kapsayan konu başlığıdır. Yıllar sonra acısıyla tatlısıyla anılarda yer alan yemeklerdir. Her öğrenci o beğenmediği yemeği bile birgün özleyecektir. (tebessüm

   
 2. yumuşak yumuşak

  'öpeyim mi teyzecim öyle yumuşak yumuşak' repliğinin gözümün önünden geçmesini sağlayan, efsane dizi 'Bizimkiler'in sempatik karakteri namıdiğer dummkopf halis.

   
 3. aşk

  tanımı yapamadığım bir anlamsız kavram.

   
 4. kısa değilim yanımdakiler uzun

  uzun bir boya sahip olan kişilerin özlediği söz dilimi.

   
 5. stefan zweig

  üretken bir yazar olan Zweig, şiir,deneme, tiyaro oyunu, biyografi,öykü gibi birçok alanda eserler vermiştir.

  kendisi Brezilya'da yaşamaya başlamış olmasına rağmen nazilerin hakimiyetinin gittikçe arttığı Avrupa'nın durumuna çok üzülüyordu. bu üzüntü ve karamsarlık içinde, ikinci dünya savaşı henüz sürerken 22 şubat 1942'de Rio De Janerio'da karısı Lotte Altman ile birlikte intihar ederek hayatına son verdi.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam