1 2 3 4 5 6 7 8

sobalı ev

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. henüz doğalgazın olmadığı, halkın çoğunluğunun ısınmak için kullandıkları yöresine göre farklı isimlerde olan, üzerinde her zaman bir güğümün bulunduğu, üzerine konulan portakal kabuklarının evi mis gibi bir koku ile kaplamasını sağlayan, özlemini duyduğum çocukluk anılarımın en güzel, en yoksul ama en şefkatli dönemini hatırlatan evdir.

   
 2.  
  (Bkz: karbonmonoksit zehirlenmesi)
 3. sobanın olduğu odada uyuyanların şanslı olduğu evdir.

  külü isi pisi karası bitmeyen zahmetli evdir.

  keşke imkanlar el verse de herkes kaloriferli evde oturabilse.

   
 4. zahmetli evdir. is olan duvarları her bahar badana ister. mutfağa, tuvalete gitmenin zor geldiği evdir. ağır yorganların içinde uyunan evdir. Kestane kokan aile sohbetlerinin en güzel yanıdır sobalı ev.

   
 5. çocukluğumun geçtiği evdir.sobayı hiç yakmamış olmam tatlı bir anı olarak hatırlamamı sağlar.sobanın üstündeki portakal kabuklarının odaya saçtığı koku hala hafızamdadır.aileyi etrafına toplaması bakımından da ayrıca birleştirici özelliği vardı diye düşünüyorum.

   
 6. ALLAH evinde küçük çocuğu ya da yaşlısı bulunan herkesi kurtarsın dediğim ev tipi.tamam güzel,hoş anılarımız var ama şartları da zor.

   
 7. tevafuk dediğim başlık.bugün işyerinde aynı konuyu konuştuk,olmaz ama elime bir yerden legal bir para geçse habersizce tanıdığım birilerine ev almak istiyorum,hiç bir bebek ve yaşlı üşümemeli.

   
 8. Sırtını o sobanın sıcaklığına verip güzell bir uykuya daldınmı ömrünün en güzel uykularından birini yaşayatabilecek güce sahiptir o ev.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.