1 2 3 4 5 6 7 8

ummulgul

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

218 entry 35 konu hiç puanı yok
16.03.2019 11:59 son işlem tarihi takip etme takip et

telem

Farklı anlamlarda kullanılsa bile kelimenin iyi tarafından bakan ben tarafından ,ince saç örgüsüne verilen adın karşılığı olduğunu öğrenince gözüme pek sevimli gelen bu kelime için açtığım konu başlığıdır. Ayrıca Türk Dil Kurumuna göre , bir metnin doğrudan doğruya gönderilmesini ve alıcı olarak basım evi harfleriyle yazılmasını sağlayan araç.

14.03.2019 12:34
 1. bilinmeyen bir kadının mektubu

  stefan zweeıg e ait olan modern klasiklerden duygu yüklü bir kitabın adıdır. Kitabın sonunu getirmek için acele ederken bir anda pat diye o üzücü sonun geleceğini bile bile belki de bir ümit olur da mutlu sonla bitmesini istememe rağmen işte yine mutsuz son dediğim 62 sayfalık kitap. böyle bitmemeliydi evet.

   
  (Bkz: stefan zweig)
 2. ilkbahar

  'gelince bahar ayları gevşer gönül yayları' cümlesini hatırlatan duygusal mevsimimizdir.

   
 3. atma ziya
   
  (Bkz: neşeli günler)
 4. atma ziya

  Yeşilçam'ın unutulmaz filmlerinden biri olan Neşeli Günler'de Münir Özkul'un palavra atan kardeşine sıklıkla söylediği laftır.

  - şimdi biz Almanyada aslan avına çıkmıştık.(gülücük)

   
 5. içi sıkılmak

  nedeni nedir bilinmez ancak yine de apansız göğsünde bir daralmanın hissedildiği,insanı hüzünlendiren, gülümseme eyleminin yitirildiği anlarda kullanılan bir deyimdir. Daha çok yaşam enerjinizin yerlerde olduğu anları betimler.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam