1 2 3 4 5 6 7 8

özgür gezen tavuklar

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. helal ot gagalayıp, sağa sola yumurtlayıp organik dünyamıza açılan yeni bir akımın tavuklarıdır. Allah aşkına bizim köyün tavukları hep özgür zaten diye düşündüğümden olsa gerek yaşasın özgür gezen bağımsız tavuklar cumhuriyeti diye sloganlaştırıp oluşturulan - gıdgıdgıdaksen mensubu memur kategorisinde yer alan yapı. 10 yumurta karşılığı heh hadi şurada ki çimlerde otlayın bakim der köşeyi dönmüş olan gaddar patronları.hakları korunmalı tabi.

   
 2. kuş gribini ortaya sal, tavukları canlı canlı gaz kutularında boğ ve yeni bir akım oluşturarak insanları soyma amacı güden eski nesil tavuğun yeni nesil adı.

  tavuklar hep özgürdü, onları bu hale getirip rant kapısı oluşturmakta ne. bizim köyde sağda solda kafalarına göre geziyorlar, şimdi bu tavuklar özgür değil mi? para etmesi için tacirin, tüccarın eline mi geçmesi gerekiyor. hatta bizimde tavuğumuz vardı ve tek tutsaklığı akşam olunca kümesine girmekti. gider komşunun toprağını dağıtırdı. komşunun ki de gelir bizim bahçeye yumurtasını bırakırdı. inanılmaz derecede özgürdüler yani, zavallı hayvanları bu hale getirenler utansın.

   
  (Bkz: tavuk)
 3. Çitlerin arasında gezmelerine izin verilen sınırlı özgür tavuklardır.

   
 4. organik tavuktur.çiftlik tavuğu ile kıyaslanırsa daha özgürdür.ne diyim... özgürlük bir tek vahşi doğada yaşayan hayvana mahsus.insanlar bile özgür değilken aklı olmayan garibim tavuklar nasıl özgür olsun.

   
 5.  
  (Bkz: köy tavuğu)
 6. çiftlikte yetişmeyip doğal ortamında yaşayan tavuklardır

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam