1 2 3 4 5 6 7 8

Yurt yemekleri

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Birçoğumuzun öğrencilik hayatı boyunca barınmakta oldukları yurdun yemekhanesine ait bazen dışarıdan taşeron bir firma aracılığı ile bazense yurdun bünyesinde bulunan aşçı tarafından pişirilen ve öğrencilere sunulan yemekleri kapsayan konu başlığıdır. Yıllar sonra acısıyla tatlısıyla anılarda yer alan yemeklerdir. Her öğrenci o beğenmediği yemeği bile birgün özleyecektir. (tebessüm

   
 2. şu günlerde sıkça olumsuz methini oğlumdan duyduğum yemekler.

   
 3. sadece çarşamba günleri zeytin peynir çıktığı için oluşan devasa sıra,günün üç öğünü sadece mercimek,yeşil soğan yemek için kavga eden ve kilerin anahtarını çalıp alınan salçayı yağda kavurup ekmeğe sürüp yiyen kızlar,büyük kırmızı kovadaki kurumuş ekmeklerden daha az kurumuşunu seçme,kazanda ki tülbentten süzülen çay,adak olarak gelen koyunun tüm yurdu saran kokusunu akıla getiren konu ama yinede güzeldi,çok şey öğretti,her öğrenci bir dönem yurtta kalmalı.

   
 4. genelde kalitesinin düşük olması ile daha çok hafızalarda yer eden yemeklerdir.

   
 5. Üniversite dönemi kaldığım yurdun efsane olan yemekleridir. Çoktan seçmeli ve inanılmaz lezzetlilerdi. Hele bir şakşuka ve patlıcanlı pilav yaparlardı ki tadı halen damağımdadır.

   
 6. aynı gün patatesin hem yemeğe, hem salataya, hem de yoğurtluya girdiği yemeklerdir. Gerçi patatesin fiyatının artması ile şimdilerde o patatesi mumla aradığmız da bir gerçektir.

   
 7. Catering firmaları tarafından genellikle verilen yemek hizmetidir.

  Kâr amacı düşünüldüğünden pek tadı tuzu olmaz, ucuz malzeme ucuz işçilik.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam