1 2 3 4 5 6 7 8

ilkbahar

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ilk gününe eriştiğimiz uyanıştır.

   
 2. güneşin ağır ağır sıcak yüzünü göstermesi, bisikletlerin depolardan, garajlardan çıkarılıp onarılmaya başlanması, çiğdemlerin doğayı sarıya başlaması ve uyanış..

   
 3. cıvıl cıvıl kuş sesleri ve güneşin yavaş yavaş kendini hissettirmesi kendini gösterir. aşıkların sokaklara döküldüğü, e tabi biraz kıskandıran, ne yakan, ne üşütendir. ülkeme hoşgelmiştir...

   
 4. Mutlu olmak için başka nedene gerek bırakmayan mevsimdir.evin içini dolduran güneş,uzun zamandır uykuda olan doğanın uyanışı, en güzeli de yazın habercisi olması.baharın her türlüsü iyidir,her zaman... (yazar burda sübjektifliğin sınırlarını zorlamaktadır )

   
 5. kelebeklerin uçuşup neşe saçması, çiçeklerin renk renk nazlı nazlı esen rüzgarda salınması, kuzuların çayırlarda koşması, çağla badem erik ve kirazın sofralarda yer bulmasıyla, doğanın uzun uykusundan rehavetinden uyanması

   
 6. gelişiyle cemrelerin düştüğü, havaların ısınmaya başladığı, insana hayat ve sağlık veren bitki ve ağaçların uyanmaya başladığı, suyun ağaçlar tarafından emilmeye başladığı güzel günlerdir.

   
 7. sıcak yaz günlerinin yaklaştığını haber veren bir ay.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.