1 2 3 4 5 6 7 8

Jariomardel

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

330 entry 2 konu hiç puanı yok
18.09.2016 00:43 son işlem tarihi takip etme takip et

05.09.2016 hırvatistan vs türkiye maçı

Futbol oynamak yerine şov yapmak üzere sahaya çıkan, büyük oyuncu kibriyle mucadele etmeden artistik pozlar eşliğinde oynayan tiplerin milli takıma alinmamasinin iyi sonuç verdiği maç. İyi futbol olmasa da iyi mücadele ve sonunda gelen 1 puan vardi. Demek ki mücadele etmeyen adamı almamak lazimmis.

06.09.2016 00:10
 1. tunceli valiliği'nin 419 öğretmeni görevine iade etmesi

  Devletin yaptığı işi kendi eliyle cididyetsizlestirmesi ve sulandirmasi. Burda önemli olan suçlu veya suçsuz olmak değil yapılan işin lakayit ve ciddiyetsiz oluşu. Madem bir suçları yoktu, ne diye açığa aldin? Bir yila yakındır güya soruşturma yapip suç isnadinda bulunuyorsan, bir hafta geçmeden hangi verilere göre yanlış işlem olduğuna karar verdin?

  Cezası yonetmeliklere göre nedir, belki ihraç gibi ağır bir yaptirim değildir ama bir devlet memurunun siyasi amaclarla iş birakma eylemi yapmasi kanuni degildir. Muhalif olmak filan devlet memurunun işi değil çünkü memuriyette muhalif olmak diye bir opsiyon yoktur. Siyaseti siyasi partiler yapar. Memurluğu da yasa ve yönetmeliklere göre devlet memuru.

  Son söz olarak, yanlıştan donulduyse iyi bir gelişme. Yapilan yanlişi mesrulastirmişsa devlet için kötü.

   
 2. telefonun ıslanması

  Başıma gelen olay. Telefonun ses sisteminin bozulmasıyla sonuçlanmıştır. Şu anda ses alip vermeyen ve sadece internete girebilen bir telefonla yoluma devam etmekteyim.

  Pirinç torbasi veya kutusu içine telefonu birakmak iyiymis ama o konu için geç kaldim.

   
 3. imralı'dan haber alamazsak gerginlik tırmanır

  Devletin hiçbir sekilde yüz vermemesini gerektiren cirkin tehdit. Daha birkaç gün önce ilgili yerden gelen silahsizlanma kongresi toplayin talimatını sen kimsin diye geri çevirmiş terörist bir yapilanmanin birdenbire imrali aşkına düşmesi, sadece gerilim çıkarmak için aranan bir bahanedir ve bu simarikliga devlet asla prim vermemelidir.çünkü bugüne kadar hep böyle cirkinlik yapa yapa istediklerini aldilar ve artik onlara kaos cikarmanin bir bedeli olduğu ogretilmeli.

   
 4. 05.09.2016 hırvatistan vs türkiye maçı

  Futbol oynamak yerine şov yapmak üzere sahaya çıkan, büyük oyuncu kibriyle mucadele etmeden artistik pozlar eşliğinde oynayan tiplerin milli takıma alinmamasinin iyi sonuç verdiği maç. İyi futbol olmasa da iyi mücadele ve sonunda gelen 1 puan vardi. Demek ki mücadele etmeyen adamı almamak lazimmis.

   
 5. 50 kürt siyasetçinin açlık grevi yapması

  Yanlış ifade edilmiş konu. Doğrusu 50 pkk uzantısı elemanının göstermelik açlık grevi olacaktı.

  Bu tür ifadeler iki kere sakıncalı: 1- Hiç gerçeği yansıtmadığı halde bu tipleri tüm kürtleri temsil ediyormuş gibi yansıtmak. Onlara hakketmedikleri bir meşrutiyet arz etmek.

  2-Bunlarla ilgisi olmayan, hatta karşı olan, teröre ve şiddete karşı, ulkesinin birlik ve bütünlüğünden yana olan kürtleri incitmek.

  Bu sakıncalı ve tehlikeli dil terk edilmeli. Bunlar kürt siyasetcisi filan değil pkk uzantıları.Pkk talimatları doğrultusunda hareket eden kişiler.

  Bir de daha dün öcalan' in silah biraktirma yetkisi yok, ona karar veremez filan diyorlardı, şimdi noldu?

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam