1 2 3 4 5 6 7 8

Jariomardel

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

330 entry 2 konu hiç puanı yok
18.09.2016 00:43 son işlem tarihi takip etme takip et

16/07/2016 cumhurbaşkanlığından halka çağrı yapılması

Yerinde bir cagridir. Cumhurbaskaninin ve aynı zamanda baş komutanin çağrısı üzerine fedakarca sokağa çıkıp direnen halk olmasaydi bugünkü tablo çok daha kötü olabilirdi Allah korusun.

Ayrıca çıkardığı taşkınlık sonucu yediği biber gazını atom bombasi yemiş gibi 3 yıldır goygoyunu yapan zihniyetin helikoptere, jetlere ve tanklara karşı direnmiş ve yuzlercesi sehit olmuş halka akıl vermeye hakki yoktur. Caddelerinden gecince kimin tanklari alkisladigini, kimin tankin önüne hayatini ve bedenini koyduğunu gördük, biliyoruz.

18.07.2016 00:49
 1. teröristler kadar gururlu olmazsak ülke kırılmaya uğrar

  Ifade biçimi hatalı olsa da 2. Cumhurbaşkanı ismet inönü'nun "namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır " mealinde bir söz. Türkiye' de her kesim için geçerli olan şey şudur: laf cimbizlayip kara propaganda malzemi yapmaktan vaz gecilmelidir. Bu durum, kılıçdaroğlu' nun sozlerini cimbizlayip manipüle eden akp'liler icin de geçerlidir.

   
 2. 27.06.2016 türkiye ile israilin anlaşması

  Benim olumlu baktığım anlaşmadır. Çünkü uluslararası siyasette duygusallığa yer yoktur. Bunu anlaşma olmadan önce de burda olmasa bile çeşitli yerlerde dile getirdim. Anlaşmış olmak, can ciğer kuzu sarmasi olmak demek değildir. Sadece uluslararası arasi ilişkileri normallestirmektir. Bu da sadece israil degil bütün dünya ülkeleri ile olmasi gereken şeydir. Karşı oldugun konular da muhalefet şehrini koymaya devam edersin eyvallah da ortaokul çocukları mantigiyla; küstüm. Ver mektuplarimi, al mektuplarını mantığıyla dış politika yürütülemez.

   
 3. erol evgin

  Peruğu düşen kişi. İyi de sen misal sanatçı etiketinle son 20 yıldır benim bildiğim tek bir şarkı bile yapamadın, kimse birşey diyor mu?

   
 4. odasına izinsiz giren yaşlı hastaya karşı doktorun tavrı

  İrfan olmayinca eğitimin bir işe yaramadiginin ispatı. Bazıları hep eğitim, coban moban bilmem ne muhabbeti çeviriyor da surekli. İste o kastedilen eğitimli halinizin özeti bu. Anadolu insanını asagila, yoksulu hor gör, kendini kibir abidesi say. Bazilarinin özeti niteliginde bir görüntü ve kesinlikle gereken işlem yapilmali.

   
 5. türkiye'nin euro 2016'da sıfır çekecek olması

  Benim de tahminim

  fakat gerçekleşmeyen öngörüdür. Peki kötü mü oldu? Tabi ki hayir ama ben yine de tur konusunda pek ümitli degilim ve hatta tur olmayacak diyorum. Keşke yine yanilsam ama imkansız.

  Sonuçta ilk iki maçta da sahada bu ruh olsaydi, en azindan bir puan alir ve bu zor durumda kalmazdik.